Passent: Giertych, Niesiołowski i Kamiński szykują alternatywę dla PiS? To godne uznania

"Popieram utworzenie Instytutu Myśli Politycznej. Może to obudzi lewicę, skłóconą i zgorzkniałą" - pisze o inicjatywie konserwatywnych polityków Daniel Passent. Na swoim blogu publicysta "Polityki" analizuje stan polskiej prawicy. I zauważa, że celem nowego think tanku będzie stworzenie alternatywy dla PiS. "To godne uznania".

"Giertych i Marcinkiewicz mają pieniądze, Niesiołowski ma legendę i kontakty, Michał Kamiński ma energię i czas, Jacek Żałek ma ambicje - dlaczegóż by nie?" - pisze Passent na stronach Polityka.pl . Dodaje, że wszyscy politycy są "przekonani o szkodliwości działań" Jarosława Kaczyńskiego, należy więc spodziewać się po nich alternatywy dla PiS. Jakiej? "Liberalnej, umiarkowanej, otwartej na Europę" prawicy.

Passent zwraca także uwagę na aktywność i siłę polskiej prawicy. "Platforma, PiS, Radio Maryja, TV Trwam, uczelnia dra Rydzyka, czasopisma, Kluby GP, Arkana, Fronda, fora, manifestacje, zespół posła Macierewicza" - wylicza publicysta. Podkreśla, że prawica niesłusznie czuje się marginalizowana i pokrzywdzona przez mainstream, bo "każde słowo Jarosława Kaczyńskiego czy Jadwigi Staniszkis jest natychmiast podchwytywane we wszystkich mediach". Nawet inicjatywy, które wydają się farsą, mogą mieć zdaniem Passenta rację bytu. Tak jak próby przeforsowania prof. Glińskiego na stanowisko premiera. "Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni" - przypomina publicysta.

Cały komentarz na blogu Daniela Passenta na Polityka.pl >>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM