Przed decyzją Tuska: Tych ministrów Polacy mają dość [SONDAŻ]

Bartosz Arłukowicz, Sławomir Nowak i Joanna Mucha - zdaniem wyborców to ci ministrowie pierwsi powinni zostać zdymisjonowani. Z sondażu przeprowadzonego przez MillwardBrown dla Radia RMF FM wynika, że Polacy nie są zbyt zadowoleni także z pracy m.in. Jarosława Gowina i Krystyny Szumilas.

Dymisji obecnego ministra zdrowia chce aż 27 proc. ankietowanych. Pozbawienia go stanowiska chcą zwłaszcza osoby wykształcone, mieszkające w dużych miastach - czytamy w serwisie rfm24.pl . Następny w kolejności zdaniem wyborców powinien zostać zdymisjonowany Sławomir Nowak. Odejścia ministra transportu chce 20 proc. badanych. Nieprzychylni mu wyborcy to również mieszkańcy dużych miast i osoby z wykształceniem średnim.

Z sondażu wynika także, że Polacy chętnie widzieliby zmianę na stanowisku ministra sportu. Dymisji Joanny Muchy chce 12 proc. ankietowanych. Są to głównie wykształceni mieszkańcy miast mających od 100 do 499 tys. mieszkańców.

Małą popularnością wśród wyborców cieszą się także minister sprawiedliwości Jarosław Gowin (jego odejścia chce 9 proc. badanych), minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas (8 proc.) oraz minister finansów Jacek Rostowski (6 proc.).

Aż 55 proc. ankietowanych nie było w stanie wskazać ministra, którego należałoby zdymisjonować w najbliższym czasie. Którzy ministrowie stracą stanowiska, zgodnie z zapowiedzią Donalda Tuska powinniśmy dowiedzieć się w środę.

Który z ministrów powinien Twoim zdaniem zostać zdymisjonowany?
Przepisz tekst z obrazka:
nie umiem znalezc obrazka

TOK FM PREMIUM