Gliński wycofuje się ze stypendium demograficznego? "To jest zły pomysł"

Prof. Piotr Gliński wycofał się z propozycji wprowadzenia "stypendiów demograficznych". - Powiedział, że to jest zły pomysł - relacjonował w "Poranku Radia TOK FM" Marek Sawicki z PSL, który brał udział w spotkaniu z kandydatem PiS na premiera.

- Podczas godzinnej rozmowy, poza wycofaniem się z projektu "tysiąc złotych na każde dziecko miesięcznie", prof. Gliński żadnych konkretnych rzeczy nie powiedział - stwierdził Sawicki. - Widać wyraźnie, że został wypuszczony przez PiS do misji, do której sam nie przykłada ręki - dodał były minister rolnictwa.

Sawicki w "Poranku Radia TOK FM" podkreślił jednocześnie, że warto rozmawiać o kwestiach związanych z demografią, ale "na pewno nie w tej formule". - Dużo lepszym instrumentem byłby system podatkowy - zaznaczył polityk PSL.

Pomysł stypendium demograficznego dla rodziców, czyli 1 tys. zł na każdy miesiąc, aż do osiągnięcia przez przez dziecko pełnoletności, ogłosił prof. Krzysztof Rybiński, były wiceprezes NBP i doradca prof. Glińskiego.

Rybiński o nowym becikowym: Naród wymiera. Za 100 lat nie będzie komu gadać po polsku

Spotkanie władz PSL z prof. Glińskim odbyło się w czwartek. Kandydat PiS zabiegał o poparcie dla rządu technicznego. - Nie ma mowy, żeby PSL w jakiejkolwiek formule popierało prof. Glińskiego w jego projekcie - zastrzegł Sawicki w "Poranku Radia TOK FM".

TOK FM PREMIUM