Korwin-Mikke chce wrócić do realnej polityki. Wystartuje na senatora

Janusz Korwin-Mikke weźmie udział w uzupełniających wyborach do Senatu. Lider Kongresu Nowej Prawicy wystartuje w okręgu rybnickim - czytamy na stronie internetowej partii.

Na przełomie kwietnia i maja w Rybniku odbędą się uzupełniające wybory do Senatu. Od dwóch tygodni krążyły plotki, że zamierza w nich wystartować Janusz Korwin-Mikke. Dziś oficjalne potwierdzenie tej informacji opublikowano w partyjnym biuletynie KNP. - Niniejsza kandydatura jest odpowiedzią na rosnącą bezradność obecnej władzy oraz pogarszające się warunki życia zarówno na Śląsku, jak i w całej Polsce - czytamy na stronie partii Korwin-Mikkego.

W wyborach Janusz Korwin-Mikke zmierzy się z Piotrem Masłowskim (kandydat bezpartyjny), Pawłem Polokiem (Ruch Autonomii Śląska) oraz nieznanymi jeszcze kandydatami z PiS i PO. Wybory uzupełniające zostaną przeprowadzone z powodu śmierci senatora PO prof. Antoniego Motyczki.

Janusz Korwin-Mikke, obecnie prezes Kongresu Nowej Prawicy, wcześniej kierował Unią Polityki Realnej. W ciągu ostatnich 20 lat regularnie startował w wyborach parlamentarnych oraz prezydenckich. Udało mu się tylko raz. Zasiadał w parlamencie w latach 1991-1993.

TOK FM PREMIUM