Niesiołowski ostro o słowach Holland: Obchodzi ją tylko córunia, która jest lesbijką

- To deklaracja, która oznacza coś takiego - nie obchodzi mnie Polska, tylko córunia moja, która jest lesbijką. W związku z tym, że interesy córuni nie są zabezpieczone, nie obchodzi mnie Polska - tak słowa Agnieszki Holland, która zadeklarowała w jednym z tygodników, że ?już nigdy na Platformę nie zagłosuje?, komentował w TVP Info Stefan Niesiołowski.

"Głosowałam na Platformę Obywatelską, która ustami premiera obiecywała związki partnerskie i in vitro. Na oszustów więcej głosować nie będę" - powiedziała kilka dni temu w rozmowie z "Newsweekiem" reżyserka Agnieszka Holland. A jej córka dodała: "Zastanawiam się, czy nie wyjechać z Polski".

Poseł Niesiołowski z PO w bardzo emocjonalnych słowach przyznał, że wypowiedź cenionej na całym świecie reżyserki to "deklaracja szkodliwa". - Jeżeli nie zagłosuje na Platformę, to dopuszcza możliwość, że będzie rządził PiS, czyli Macierewicz, Pawłowicz, recydywa IV Rzeczpospolitej - mówił polityk. - Recydywa IV RP jest dla pani Holland obojętna, bo córunia poczuła się dotknięta - dodał.

- Trochę nerwowo zareagowała pani Holland, to egoizm i krótkowzroczność polityczna. Jeżeli ktoś mówi coś takiego, że dopuszcza, że będzie rządzić Kaczyński, żeby się zemścić, bo ktoś nie spełnia zachcianek - powiedział Stefan Niesiołowski w TVP Info. Polityk dodał, że deklaracja znanej reżyserki była wyjątkowo bezmyślna.

Więcej w serwisie TVP Info .

DOSTĘP PREMIUM