Nieoficjalnie: Cichocki do KPRM za Arabskiego. Kto nowym szefem MSW?

Według nieoficjalnych informacji TVP Info nowym szefem kancelarii premiera w miejsce wyjeżdżającego na placówkę do Madrytu Tomasza Arabskiego będzie Jacek Cichocki. To oznacza, że zwolniłby się prestiżowy fotel szefa MSW.

Dziś premier Donald Tusk ma ogłosić zmiany w rządzie. Jak sam zapowiada, "nieduże, ale ciekawe i konieczne". Ale jeśli nieoficjalne informacje TVP Info się potwierdzą, to korekta składu rządu będzie dość istotna.

Jak podaje TVP Info, zwolnić się ma prestiżowy fotel ministra spraw wewnętrznych. Odchodzącego na placówkę dyplomatyczną w Madrycie dotychczasowego szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasza Arabskiego ma zastąpić właśnie minister Jacek Cichocki .

Giełda nazwisk ministrów na wylocie. Kto odejdzie?

W mediach pojawiały się spekulacje, że z rządu mogliby odejść ministrowie: zdrowia - Bartosz Arłukowicz, skarbu - Mikołaj Budzanowski, sportu - Joanna Mucha, transportu - Sławomir Nowak czy sprawiedliwości - Jarosław Gowin. Szef klubu PO Rafał Grupiński mówił jednak dziennikarzom, że w rządzie "nie będzie trzęsienia ziemi", a Gowin - jego zdaniem - "raczej pozostanie" w rządzie. Giełda nazwisk ministrów, którzy mogą być na wylocie, trwa. Sam premier milczy, wiadomo tylko, że z rządem pożegna się minister Tomasz Arabski, który obejmie posadę ambasadora w Hiszpanii.

W sondzie Gazeta.pl liderem rankingu jest Jarosław Gowin (40 proc.), dalej są: Nowak (17 proc.), Mucha (14 proc.), Arłukowicz (13 proc.), Szumilas (11 proc.) i Mikołaj Budzanowski (5 proc.). W sondzie nadal można głosować .

TOK FM PREMIUM