Miller wzywa Kwaśniewskiego do stworzenia wspólnej listy Sojuszu do PE. Bez Palikota

- Uznaliśmy, że pod szyldem komitetu wyborczego SLD chcemy zwrócić się do Aleksandra Kwaśniewskiego i innych polityków, którzy z różnych względów odeszli z Sojuszu, by razem startować do wyborów do PE pod hasłem ?Sojusz dla Europy? - ogłosił dziś Leszek Miller. Szef Sojuszu podkreślił, że chce, by komitet był zamknięty dla członków Ruchu Palikota.

Jednocześnie członkowie zarządu wyrazili stanowczy pogląd, że wszyscy ci, którzy będą na liście, muszą zadeklarować że po wyborach do Parlamenty Europejskiego będą działać we frakcji postępowych demokratów i socjalistów oraz że ta lista musi być zamknięta dla ludzi, ugrupowań, którzy nie podzielają wartości lewicy, zwłaszcza lewicy społecznej, i którzy swoim zachowaniem dają wyraz pogardzie dla norm życia parlamentarnego, politycznego.

Uchwała zarządu krajowego SLD ws. nadchodzących wyborów >>>

Miller, dopytywany przez dziennikarzy, czy ma na myśli członków Ruchu Palikota, odpowiedział wprost, że tak.

Szef Sojuszu nie chciał komentować zaplanowanego na jutro spotkania Janusza Palikota z Aleksandrem Kwaśniewskim.

Kwaśniewski, Siwiec, Palikot

Na piątek Kwaśniewski zaprosił lidera Ruchu Palikota i europosła Marka Siwca na spotkanie dotyczące Ruchu Europa Plus. Politycy mają rozmawiać o udziale b. prezydenta w inicjatywie; przedstawią mu także program ruchu.

Według Siwca na spotkaniu prawdopodobnie nie będą poruszane kwestie związane z tworzeniem list do Parlamentu Europejskiego.

Sam Aleksander Kwaśniewski zadeklarował, że na razie nie planuje kandydowania w wyborach w 2014 r. Na liście wyborczej do PE chętnie widzieliby byłego prezydenta Palikot i Siwiec, którzy na początku stycznia ogłosili powstanie Ruchu Europa Plus.

TOK FM PREMIUM