Rozenek: Sytuacja zmieni się po 16. Mam nadzieję, że Miller wyciągnie wnioski

O 15 Janusz Palikot spotka się z Aleksandrem Kwaśniewskim. Na lewicy trwa walka między Palikotem i SLD. Obaj chcą sprzymierzyć się z byłym prezydentem. - Sytuacja zmieni się dziś po 16. Mam nadzieję, że Miller wyciągnie wnioski z tego, co się wydarzy - mówił w Radiu ZET Andrzej Rozenek z RP.

- Trwa gra o rękę Kwaśniewskiego - stwierdziła Monika Olejnik w programie "Gość Radia ZET". - Powabna to ręka, więc konkurentów wielu - odparł Andrzej Rozenek. - Ale nie sądzę, by Miller miał większe szanse. Od miesięcy mówił, że nie zależy mu na Aleksandrze Kwaśniewskim. Zmiana zdania jest, delikatnie mówiąc, niegrzeczna - "zapraszanie Kwaśniewskiego" na listy SLD wydaje mi się niepoważne - powiedział Rozenek. Dodał, że "prezydent od dawna mówi, że chce tworzyć szeroki projekt centrolewicowy, więc widzi tam SLD, ale to nie tędy droga, że to SLD będzie tworzyć te listy i doprosi ewentualnie prezydenta".

- My zaprosiliśmy wszystkich do tworzenia nowej siły, która odsunie PO-PiS od władzy. Janusz Palikot zaprosił SLD na wspólną listę z Ruchem Palikota, SDPL, Unią Pracy, Racją Polskiej Lewicy - na co Leszek Miller odpowiada, że trzeba zrobić nową listę w postaci nowej listy SLD. To niepoważne. Ale wszystko okaże się dziś o 15, panowie się spotkają, ja jestem dobrze nastawiony do tego spotkania - dodał.

Lista lewicy z Kwaśniewskim? Miller zostanie sam?

Pytany, czy może to być wspólna lista z Aleksandrem Kwaśniewskim, a bez Leszka Millera, Rozenek odparł z przekonaniem, że będzie to lista "z wieloma bardzo wartościowymi ludźmi z SLD, którzy nie powinni pozostawać z boku, gdy tworzy się nowa siła na lewicy".

- Eurodeputowani, posłowie i inni, którzy wiedzą, że w jedności siła. Ale Leszek Miller też nie powiedział ostatniego słowa. Sytuacja zmieni się dziś o 16-16.30, gdy zakończy się spotkanie Kwaśniewski - Palikot - Siwiec, i mam nadzieję, że Miller wyciągnie wnioski z tego, co się wydarzy. Mam taką nadzieję. - Ludziom będzie w Polsce żyło się lepiej, jak powstanie centrolewica w Polsce - dodał.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM