Palikot przed spotkaniem z Kwaśniewskim. ?Napięcie jest"

- Z dużym napięciem i wielką nadzieją na spotkanie z Aleksandrem Kwaśniewskim czeka Janusz Palikot. - Napięcie jest - przyznał w rozmowie z dziennikarzami. Dodał, że dziś musi zostać podjęta decyzja, czy były prezydent wraca do polityki.

Czym polityk chce przekonać Kwaśniewskiego do współpracy? - Całą masą różnych środowisk, z którymi Ruch Palikota już zawarł porozumienie albo jest w trakcie negocjowania. Gdyby jeszcze to wszystko udało się połączyć pod patronatem Aleksandra Kwaśniewskiego, to będzie wielka szansa na prawdziwą centrolewicową alternatywę dla PO-PiS-u.

Zdaniem Palikota jego ruch ma silną pozycję wśród ludzi młodych, a były prezydent wśród średniego przedziału wiekowego. - To może być fantastyczna oferta dla przyszłości Polski.

Palikot liczy też, że do nowej koalicji dołączy Leszek Miller. - Wezwaliśmy go już, abyśmy razem poszli. Pomału, pomału Leszek Miller zgodzi się - wyraził nadzieję Palikot. Polityk ma również nadzieję, że b. prezydent ogłosi tworzenie list centrolewicy do Parlamentu Europejskiego. Według ekspertów nie będzie jeszcze decyzji Kwaśniewskiego o powrocie do polityki.

Palikot otwarcie deklarował w ostatnim czasie, że będzie chciał namówić byłego prezydenta do zaangażowania się w tworzenie centrolewicy, list do europarlamentu oraz zaangażowanie się w stworzony przez nich Ruch Europa Plus, zrzeszający sympatyków większej federalizacji UE.

DOSTĘP PREMIUM