SLD ostro odpowiada Kwaśniewskiemu: Lewica w Polsce jest tam, gdzie nie ma Palikota

- Czuję się oszukany przez Aleksandra Kwaśniewskiego. SLD patrzy w inną stronę niż Palikot. Zapraszamy Kwaśniewskiego i ludzi, którzy odeszli z SLD. Nie ma zgody na Janusza Palikota - powiedział sekretarz SLD Krzyszof Gawkowski.

- To, co mieliśmy okazję dzisiaj oglądać, jest dowodem, że Aleksander Kwaśniewski nie zrozumiał intencji SLD, tego wszystkiego, co zostało napisane w uchwale zarządu krajowego - powiedział Gawkowski podczas konferencji prasowej. - Kwaśniewski stosuje szantaż emocjonalny - dodał.

- Lewica w Polsce jest tam, gdzie nie ma Janusza Palikota - kontynuował Gawkowski. Sekretarz SLD przekonywał, że jego partia jest gotowa na współpracę z Aleksandrem Kwaśniewski i Markiem Siwcem, ale nie z liderem RP. - Zamykamy się na Palikota, ale nie na ludzi Palikota - zaznaczył.

Sojusz zareagował także na deklarację Ryszarda Kalisza, który zaangażuje się we współpracę z nowym projektem Kwaśniewskiego. - Jeżeli Kalisz chce się zaangażować w budowanie nowej siły politycznej, to miejsca w SLD dla niego nie będzie - powiedział Gawkowski.

DOSTĘP PREMIUM