Palikot: Według badań nasza lista może liczyć na 18-22 proc. poparcia

Wczoraj Aleksander Kwaśniewski, Janusz Palikot i Marek Siwiec ogłosili powstanie nowej centrolewicowej inicjatywy: Europa Plus. - Lista może liczyć na poparcie między 18-22 proc., to wychodzi z naszych badań - powiedział dziś w TVP Info Palikot.

Lider Ruchu Palikota zastrzegł, że wynik sondażu mógłby być lepszy. - Jest bez SLD. Nie badaliśmy też ostatecznego składu listy, czy znajdą się na niej Ryszard Kalisz i Włodzimierz Cimoszewicz - powiedział Palikot.

Palikot tłumaczył się również z braku Ryszarda Kalisza na wczorajszej konferencji prasowej, gdzie zapowiedziano utworzenie Europy Plus. - Ryszard Kalisz nie może dać pretekstu do szybkiego usunięcia z SLD - stwierdził. Palikot zapewnił, że poseł Sojuszu będzie działał w ramach Europy Plus i będzie łącznikiem inicjatywy m.in. z SLD.

"Niezbędna propozycja dla milionów"

- Mówię o tym od wielu lat. Uważam, że Polska potrzebuje silnej centrolewicy. Tylko współdziałanie tych środowisk może doprowadzić do tego, że dla wyborcy będzie dobra oferta. Trzeba integrować i szukać porozumienia. Moim celem jest stworzenie wspólnej centrolewicowej listy, która na przyszłych wyborach będzie niezbędną propozycją dla milionów polskich wyborców - powiedział wczoraj podczas konferencji prasowej Aleksander Kwaśniewski.

Lista ma grupować szereg partii i organizacji lewicowych. - Gremia mojej partii upoważniły mnie do przekazania panu prezydentowi poparcia - powiedział Janusz Palikot. - Ruch Palikota zawarł w tej sprawie porozumienia z SDPL, Unią Lewicy, Racją Polskiej Lewicy - dodał szef RP. Prowadzi też rozmowy z Unią Pracy, Partią Demokratyczną, Stronnictwem Demokratycznym i Partią Kobiet.

TOK FM PREMIUM