"Gorszący spektakl na lewicy. Dla pokolenia 20-30-latków Kwaśniewski jest kościanym dziadkiem"

Jarosław Gugała z Polsatu nie wierzy w sukces inicjatywy Aleksandra Kwaśniewskiego i Janusza Palikota. - Lewica mówi tylko o władzy. To gorszący spektakl. To wzajemne przepychanki starszych panów, którzy wypadli z polityki i chcą wrócić. Kwaśniewski dla pokolenia 20-30-latków jest kościanym dziadkiem. To nie jest człowiek, który może za sobą pociągnąć tłumy - mówił dziennikarz w TOK FM.

Inicjatywa "Europa Plus" firmowana przez Aleksandra Kwaśniewskiego to najnowszy pomysł na wybory do Parlamentu Europejskiego. Według byłego prezydenta, tylko jedna silna lista da lewicy sukces.

Ale w wielkie powodzenie tego pomysłu nie wierzy Jarosław Gugała. - Moim zdaniem w polityce chodzi o idee. A lewica nie mówi o żadnej idei, problemie, który chciałaby rozwiązać - mówi tylko o władzy. To gorszący spektakl. W ten sposób lewica niczego nie osiągnie. To w tej chwili wzajemne przepychanki starszych panów, którzy wypadli z polityki i chcą do niej wrócić - mówił dziennikarz Polsatu w "Poranku Radia TOK FM".

Kwaśniewski dla młodszych wyborów to "kościany dziadek"

Zdaniem Gugały planując ofensywę lewicy zapomniano o bardzo dużej grupie wyborców. Młodych - którzy najczęściej nie chodzą głosować. - Kwaśniewski ma 58 lat i być może jak na polityka w Europie jest dosyć młody. Ale dla pokolenia 20-latków, a nawet 30-latków, Kwaśniewski jest, przepraszam, ale kościanym dziadkiem. To nie jest człowiek, który może za sobą pociągnąć tłumy - diagnozował dziennikarz.

Mógł być taran, a jest...

W wielki sukces inicjatywy byłego prezydenta nie wierzy też Wojciech Maziarski. Bo gwarantem sukcesu byłoby zjednoczenie wszystkich sił lewicowych. A skończyło się na Ruchu Palikota i europośle Marku Siwcu...

- A wcześniej mówiono o szerokim froncie lewicy, zjednoczonym pod patronatem Kwaśniewskiego. To byłaby potęga, taran polityczny, który zmieniłby układ sił na polskiej scenie politycznej. A teraz te obozy dużo sił marnotrawią na wzajemną walkę - mówił publicysta "Gazety Wyborczej" w TOK FM.

Aleksander Kwaśniewski, po ogłoszeniu porozumienia z Januszem Palikotem, zapowiedział, że nie zamyka drzwi przed Sojuszem Lewicy Demokratycznej. I planuje rozmowy, kolejne - z Leszkiem Millerem. Ale to dopiero w przyszłym tygodniu.

TOK FM PREMIUM