Miller o Kwaśniewskim: Jestem zażenowany. A Kaliszowi grozi usunięcie z SLD

Aleksander Kwaśniewski postanowił zapisać się do nowego PiS-u, czyli formacji Palikot i Siwiec. Jestem zażenowany. SLD nie może zniżyć się do poziomu polityki uprawianej przez Janusza Palikota. Kwaśniewski niestety się zniżył - powiedział Leszek Miller w RMF FM.

- Jestem zażenowany - tak Leszek Miller skomentował w RMF FM decyzję Aleksandra Kwaśniewskiego o przyłączeniu się do inicjatywy Europa Plus. Potwierdził też, że SLD nie poprze tych działań.

- My nie możemy zniżyć się do poziomu uprawianej przez Palikota polityki, do tego poziomu politycznego zachowania się... - stwierdził. - Nie możemy akceptować słów, że pani Nowicka chciała być zgwałcona, a premier Tusk zlizuje śmietanę z kolan kardynała Nycza. Uważamy, że jest pewien pułap, poza który nie wolno wychodzić - i my na pewno nie wyjdziemy - dodał.

"Nie potrzebujemy żadnych łączników"

Leszek Miller ostro wypowiedział się też o postawie Ryszarda Kalisza, którego Aleksander Kwaśniewski określił mianem łącznika między SLD a Europą Plus. - Jeśli Ryszard Kalisz potwierdzi te słowa, które Aleksander Kwaśniewski skierował pod jego adresem, to Ryszard Kalisz zostanie usunięty z SLD - stwierdził Miller. - Nie potrzebujemy żadnych łączników - podsumował.

Więcej w RMF FM

TOK FM PREMIUM