Schetyna o adopcji dzieci przez znajomych gejów: Oni o tym nie mówili, ja o tym nie myślałem

W Polsce nie dojrzeliśmy jeszcze do dyskusji o adopcji dzieci przez pary homoseksualne - mówi Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla ?Gazety Wyborczej?.

Grzegorz Schetyna zapytany, czy jest przeciwko adopcji dzieci przez gejów, przyznaje w wywiadzie, że ma wśród znajomych homoseksualistów, "ale nigdy nie mówili, że chcieliby adoptować dziecko". Zapytany czy bałby się dać im dziecko do adopcji, odpowiedział, że nigdy o tym nie myślał.

Jego zdaniem wyciąganie dziś przez konserwatystów tematu adopcji dzieci przez pary homoseksualne służy wyłącznie straszeniu społeczeństwa. - Być może w Polsce nie dojrzeliśmy jeszcze do dyskusji o adopcji dzieci przez pary seksualne. Uważam, że dziś jesteśmy gotowi - polskie społeczeństwo i klasa polityczna - by rozpocząć dyskusję i proces legislacyjny w parlamencie dotyczący związków partnerskich - tłumaczy wiceprzewodniczący PO.

Schetyna zwraca uwagę, że związki partnerskie dotyczą nie tylko par homoseksualnych, bo tych w każdej populacji jest około 5 proc. - Związki partnerskie to w większości związki heteroseksualne. Nie można mówić o związkach partnerskich językiem PiS-u i straszyć adopcją dzieci przez pary homoseksualne - powtórzył Schetyna.

Giertych: Schetyna groźniejszy od Gowina

W poniedziałek w "Kropce nad i" Roman Giertych powiedział, że Donald Tusk zamiast zajmować się Jarosławem Gowinem powinien się zająć "pacyfikacją Grzegorza Schetyny". Były wicepremier twierdzi, że to, co Schetyna opowiada o związkach partnerskich i adopcji dzieci przez pary homoseksualne, "to podgrzewanie konfliktu w partii". Zdaniem Giertycha tym samym Schetyna jest poważniejszym zagrożeniem dla jedności PO i utrzymania jej elektoratu.

Cały wywiad z Grzegorzem Schetyną >>

DOSTĘP PREMIUM