Graś: Czekają nas rozmowy o odświeżeniu partii. Ale łączenie funkcji jej szefa i premiera bardzo Tuskowi służy

- Donald Tusk ma dość energii, by być i szefem rządu, i partii, a łączenie tych funkcji bardzo mu służy - tak Paweł Graś skomentował w RMF FM wywiad "Gazety Wyborczej" z Grzegorzem Schetyną. Stwierdził też, że PO czekają "rozmowy o odświeżeniu", ale "nie jest najważniejszym problemem to, co stanie się bądź nie stanie z Jarosławem Gowinem". - Jest kryzys, problem bezrobocia - o tym trzeba rozmawiać - dodał.

- To, co działo się wokół Jarosława Gowina i związków partnerskich, na pewno będzie tematem na czwartkowym zarządzie PO. Ważne, że to koniec zajmowania się przez PO wewnętrznymi problemami - mówił w programie "Kontrwywiad" Paweł Graś. Dopytywany, czy Gowin może czuć się bezpiecznie, odparł: - Zarząd nie jest sądem, od sądów są w PO inne instancje.

"Łączenie funkcji szefa partii i premiera bardzo Tuskowi służy"

Rzecznik rządu skomentował też wywiad "Gazety Wyborczej" z Grzegorzem Schetyną . W rozmowie z Renatą Grochal wiceprzewodniczący PO powiedział m.in., że Donald Tusk "na pewno ma tyle energii, żeby być po raz trzeci premierem, ale jest pytanie o połączenie tego z funkcją szefa partii". - Mamy wielki projekt modernizacyjny, czyli rządowy, trudności finansowe, i pytanie, czy da się połączyć to z zarządzaniem wielką partią. Dla jednej osoby to są wielkie wyzwania - mówił Schetyna.

- Od pięciu lat łączenie funkcji szefa partii i premiera bardzo Donaldowi Tuskowi służy, co widać po efektach wyborczych PO - stwierdził Graś. - Przez lata PO nabrała tyle doświadczenia, że nie ma problemów w kierowaniu nią. Nie dostrzegam objawów zmęczenia u premiera - podkreślił. Jak stwierdził, "rozdzielanie funkcji szefa partii i premiera w Polsce nigdy dobrze ani rządowi, ani danej partii, ani Polsce nie robiło dobrze, a raczej rodziło kłopoty". Na żartobliwą uwagę prowadzącego program Konrada Piaseckiego, że Graś "rani Grzegorza Schetynę", rzecznik rządu odparł: - Grzegorz zna mój charakter i gołębie serce i zna mnie na tyle, że wie, że ostatnie, o czym bym myślał, to go zranić.

"Czekają nas rozmowy o odświeżeniu partii"

Graś mówił też w "Kontrwywiadzie" o proponowanych zmianach w sposobie wyłaniania szefa partii. - W czwartek na najbliższym zarządzie partii będziemy mówić o kalendarzu wyborczym PO. Co do powszechnych wyborów szefa partii - nie ma decyzji, nic nie jest przesądzone, ale warto o tym pomyśle rozmawiać. Jesteśmy na tyle nowoczesną partią, że damy radę to zrobić technicznie - zapowiedział rzecznik rządu.

Pomysł bezpośrednich wyborów przewodniczącego PO zasugerował niedawno sam Tusk, choć nie przesądził, czy on sam będzie ubiegał się o kolejną kadencję na stanowisku przywódcy swojej partii.

- Czekają nas rozmowy o odświeżeniu partii - stwierdził w RMF FM Graś.

TOK FM PREMIUM