Sikorski: Nie wystartuję na szefa PO. Schetyna się waha. Byłby mocnym kontrkandydatem Tuska

Radosław Sikorski nie będzie startował w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej. Szef MSZ zapowiedział to w RMF FM. Równocześnie stwierdził, że "mocnym kontrkandydatem" Donalda Tuska byłby Grzegorz Schetyna. Ale, jak zastrzegł Sikorski, "Schetyna się waha", a Tusk "wygrał już dla PO kilka wyborów".

- Wygra i kolejne - zapewnił Sikorski, dodając, że (postulowane przez Tuska) powszechne wybory przywódcy partii "są jakby wpisane w kod DNA Platformy Obywatelskiej". Komentując sytuację Jarosława Gowina, (miał wczoraj usłyszeć od Tuska, że albo sam poda się do dymisji, albo zostanie wyrzucony z rządu, potem Tusk zapowiedział, że "w poniedziałek podejmie decyzję o przyszłości Gowina w rządzie), Sikorski odpowiedział enigmatycznie: "nastąpiło pewne zapętlenie personalno-polityczne"

Sikorski czci pamięć Żołnierzy Wyklętych

Sikorski uczcił też pamięć Żołnierzy Wyklętych, których Dzień Pamięci przypada właśnie dzisiaj. Złożył życzenia weteranom i oddał hołd tym, którzy zginęli.

- Przekazałem jego historię znanemu reżyserowi z Hollywood (Romanowi Polańskiemu - dodaje RMF FM). - podkreślił szef polskiego MSZ. - Rotmistrz Pilecki jest dla mnie patronem Żołnierzy Wyklętych. Mógłby powstać film na miarę "Pianisty" - dodał.

Tarcza antyrakietowa: "Trzecia faza będzie na mur beton"

Minister Spraw Zagranicznych mówił też o tarczy antyrakietowej - zapowiedział, że trzecia faza jej budowy będzie "na mur beton". Tę pewność dało mu spotkanie z nowym sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym. - Mamy do czynienia z kimś, kto rozumie, że najbliższym partnerem USA jest Europa - stwierdzi gość "Kontrwywiadu".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM