Były szef ABW od jutra doradcą w MON

Były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztof Bondaryk obejmie od jutra stanowisko doradcy ministra obrony narodowej do spraw bezpieczeństwa cybernetycznego - ustalił reporter TOK FM Darek Zalewski.

Zgodnie z porozumieniem Ministerstwa Obrony Narodowej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pozostający w dyspozycji szefa ABW gen. Krzysztof Bondaryk będzie oddelegowany do pracy w MON, gdzie obejmie obowiązki doradcy ministra do spraw bezpieczeństwa cybernetycznego i pełnomocnika do tworzenia Narodowego Centrum Kryptologii. NCK to wspólny projekt MON i ABW.

Bondaryk od stycznia 2008 r. do 15 stycznia 2013 r. był szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Podał się do dymisji w związku z planowaną reformą służb specjalnych. Od tego czasu pozostawał w dyspozycji szefa ABW.

Premier podczas konferencji prasowej w styczniu, pytany o dymisję Bondaryka, uspokajał: - Okoliczności tej dymisji są jak na polskie warunki cywilizowane i nie mają w sobie nic tajemniczego lub zaskakującego. Powodem dymisji był brak zgody na wizję reformy służb specjalnych przedstawioną przez szefa MSW Jacka Cichockiego.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM