"Homoseksualiści powinni siedzieć za murem". Olejnik: Wałęsa zhańbił Nagrodę Nobla

Wygłoszona niedawno opinia Lecha Wałęsy o związkach partnerskich i homoseksualistach w Sejmie bardzo zasmuciła Monikę Olejnik. Dziennikarka zdegustowana słowami b. prezydenta, który powiedział, że posłowie o homoseksualnej orientacji powinni siedzieć w Sejmie za murem, napisała w komentarzu na Facebooku, że w ten sposób zhańbił on przyznaną mu Pokojową Nagrodę Nobla.

Słowa - "Ja sobie nie życzę, żeby ta mniejszość, z którą się nie zgadzam, wychodziła na ulice, i moje dzieci i wnuki bałamuciła jakimiś tam mniejszościami" - mówił Lech Wałęsa na antenie "Faktów po faktach".

- Oni muszą wiedzieć, że są mniejszością i muszą się do mniejszych rzeczy przystosować. A nie wchodzić na największe szczyty, na największe godziny, największe prowokacje, żeby psuć tych innych, albo wybierać z tej większości - wyjaśnił prezydent. - Nie zgadzam się z tym i nigdy się nie zgodzę - podkreślał Wałęsa.

Jego zdaniem w Sejmie homoseksualiści powinni siedzieć w ostatniej ławie sali plenarnej, a nie gdzieś na przodzie. - A nawet jeszcze za murem - stwierdził.

Zasmucona i zdegustowana Monika Olejnik napisała dziś w komentarzu na Facebooku: "Lech Wałęsa zhańbił Nagrodę Nobla słowami o gettcie ławkowym dla gejów. Jest mi potwornie przykro".

Do słów byłego prezydenta odniósł się też Ireneusz Raś. Poseł PO, który był dziś gościem RMF FM, ocenił, że Lech Wałęsa mówiąc o homoseksualistach w Sejmie, nie przeholował.

- Nie sądzę. Prezydent zabrał głos w tej sprawie, powiedział swój pogląd. Wiele osób w Polsce też pewnie tak sądzi - powiedział. Nie odpowiedział wprost, czy podziela pogląd Wałęsy, dodał jedynie, że słucha opinii innych.

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM