Sasin: Państwo powinno pomagać ludziom, którzy źle się czują jako homoseksualiści

- Proszę przeczytać wyraźnie, co pani Pawłowicz napisała: pomoc dla ludzi, którzy chcieliby zmienić orientację. Tu chodzi o to, żeby pomagać ludziom, którzy źle czują się jako homoseksualiści i chcieliby inaczej żyć. I państwo powinno takim osobom pomagać - mówił w Radiu Zet Jacek Sasin z PiS. Poseł odniósł się do interpelacji partyjnej koleżanki Krystyny Pawłowicz, która chce się dowiedzieć, czy Ministerstwo Zdrowia pomaga osobom chcącym wyjść z ?problemu homoseksualizmu?.

"Po niedawnej sejmowej debacie nt. projektów ustaw o związkach partnerskich zgłosili się do mnie przedstawiciele Stowarzyszenia POMOC 2002 z Radomia tworzący grupy wsparcia dla osób chcących wyjść z zachowań homoseksualnych" - czytamy w interpelacji Pawłowicz do Bartosza Arłukowicza. "Świadectwa ich osobistych, dramatycznych doświadczeń walki z homoseksualizmem pokazują skalę ich cierpień, pokazują związek ich zachowań z urazami z dzieciństwa, dawnymi emocjami, uczuciami, ranami, które nigdy nie zostały uleczone" - kontynuuje posłanka. Krystyna Pawłowicz poprosiła ministra zdrowia m.in. o informacje, czy jego resort prowadzi " jakieś konkretne formy pomocy i terapii dla osób homoseksualnych i czy w ogóle zajmuje się problemami tych osób".

Rozenek: Młodzież ma uczyć kadra pedagogiczna, a nie psychopaci

O sprawie interpelacji posłanki PiS rozmawiali dzisiaj politycy w "7. dniu tygodnia" w Radiu Zet. Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota przypomniał, że nie podobają mu się przekonania Pawłowicz i to, że wykłada ona na uczelni. Przypomniał, że zwrócił się do rektora jej szkoły z zapytaniem, czy taka osoba powinna uczyć młodzież. - To jest skandal, co pan zrobił! To nie mieści się w żadnych cywilizowanych ramach. Nie można wyrzucać ludzi z uczelni tylko dlatego, że mają inne poglądy - przerywał mu Sasin.

- Nikt nie mówi o wyrzucaniu, tylko o przeglądzie kadry naukowej, bo naukowiec nie może takich dyrdymałów mówić. Młodzież ma uczyć kadra pedagogiczna, a nie psychopaci - stwierdził Rozenek. - Nie się pan liczy ze słowami! - zdenerwował się Sasin.

Sasin: Chodzi o pomoc dla ludzi, którzy chcieliby inaczej żyć

Pytany przez Monikę Olejnik, czy podobnie jak posłanka Pawłowicz uważa, że należy leczyć homoseksualistów, Sasin stwierdził: - Proszę przeczytać wyraźnie, co pani Pawłowicz napisała: pomoc dla ludzi, którzy chcieliby zmienić orientację. Tu chodzi o to, żeby pomagać ludziom, którzy źle czują się jako homoseksualiści i chcieliby inaczej żyć. I państwo powinno takim osobom pomagać.

Wojciech Olejniczak zaznaczył z kolei: - Mam nadzieję, że pan minister bardzo szybko pani poseł odpisze, że takich działań rząd polski nie prowadzi i nie ma zamiaru prowadzić. To jest kolejna skandaliczna wypowiedz pani Pawłowicz.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM