Frasyniuk: Tuskowi ws. Gowina zabrakło charakteru

- W przypadku Tuska to nie jest problem metryki, a braku charakteru - powiedział w Radiu ZET Władysław Frasyniuk. Odniósł się w ten sposób do słów Donalda Tuska, który uzasadniając decyzję o braku dymisji dla Jarosława Gowina powiedział, że na starość złagodniał.

W ocenie Frasyniuka to nie Tusk, a Gowin wyszedł z twarzą ze starcia między premierem a ministrem sprawiedliwości. Chodzi o sytuację sprzed kilku tygodni, gdy Donald Tusk najpierw długo "grillował" ministra sprawiedliwości, ale ostatecznie nie zadecydował o jego odwołaniu.

- Było pięć czy sześć konferencji w sprawie ministra sprawiedliwości i jego wystąpienia w Sejmie. Po tej burzy i ładnej, romantycznej scenie, kiedy premier powiedział, że jest stary i ma miękkie serce, wyszedł Gowin i okazało się, że to Gowin ma charakter i poglądy - stwierdził legendarny działacz podziemnej Solidarności. Władysław Frasyniuk dodał, że szanuje Jarosława Gowina, mimo że nie zgadza się z jego światopoglądem. - To nie są moje poglądy, ale w polskiej polityce trzeba szanować ludzi, którzy mają poglądy, dlatego, że wtedy możliwa jest debata - stwierdził w rozmowie z Moniką Olejnik. - Jeśli wiem, że Gowin jest konserwatystą, to szukam tych obszarów, w których mogę się porozumieć - podkreślił.

Frasyniuk o Wałęsie: "To tak, jakby pluł sobie w twarz"

Władysław Frasyniuk odniósł się także do wypowiedzi Lecha Wałęsy, który niedawno stwierdził, że geje w polskim Sejmie powinni siedzieć "za murem". - To jest starość plus samotność - powiedział Frasyniuk o byłym prezydencie. - To jest trochę jakby pluł sobie w twarz - dodał działacz "Solidarności", przywołując komentarz Moniki Olejnik, która napisała na Facebooku, że Wałęsa zhańbił pokojową Nagrodę Nobla.

Zdaniem Frasyniuka "wszystko, na co Wałęsa narzeka, to jest właśnie demokracja". - Wszyscy jesteśmy w pułapce Lecha Wałęsa. On jest człowiekiem samotnym, nie spotyka się z ludźmi, nie rozmawia. Wałęsa uwierzył w historię Polski "ja Wałęsa" - mówił dzisiejszy "Gość Radia ZET".

DOSTĘP PREMIUM