"Wierzę głęboko, że nie zostaną uszczknięte żadne pieniądze dla Polski"

Europoseł PO Jacek Saryusz-Wolski wierzy, że do Polski trafi pełna pula z budżetu UE. Tego przekonania nie zmieniła nawet niekorzystna dla nas rezolucja PE, odrzucająca porozumienie budżetowe. - Wierzę głęboko, że budżet zostanie polepszony i to w sposób dobry dla Polski - mówił w TOK FM. I zapewniał, że PE ma dobre pomysły na zmiany w budżecie.

Parlament Europejski przyjął w środę rezolucję, odrzucającą unijny budżet na lata 2014-2020. Czy to oznacza, że nie dostaniemy wywalczonych w Brukseli 106 mld zł? - Wierzę głęboko, że budżet zostanie polepszony. I to w sposób dobry dla Polski, że nie zostaną uszczknięte żadne pieniądze z tego, co tak skutecznie wywalczyliśmy na szczycie UE - mówił europoseł PO Jacek Saryusz-Wolski, w "Poranku Radia TOK FM".

Polityk wyjaśniał, że PE chce przekonać Komisję Europejską do wprowadzenia poważnych zmian. Chodzi m.in. o to, żeby budżet był bardziej elastyczny, co pozwoliłoby na przesuwanie pieniędzy.

Jak w poniedziałek zapowiedział w "Poranku Radia TOK FM" europoseł PO - Paweł Zalewski - możliwe jest, że porozumienie w sprawie budżetu zapadnie przed wakacjami.

TOK FM PREMIUM