Prezes ZPP do Dudy: Przedsiębiorcy mają w d..., jaką Pan ustanowi płacę minimalną [LIST OTWARTY]
"Wielce Szanowny Panie Duda! Wysłuchałem Pana wystąpienia przez internet na spotkaniu Platformy Oburzonych i jestem - co tu dużo mówić - oburzony. Informuję Pana, że przedsiębiorcy mają głęboko w d..., jaką Pan zechce ustanowić płacę minimalną oraz czy zlikwiduje Pan umowy cywilnoprawne - pisze Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP, w liście otwartym do Piotra Dudy . List zamieścił na stronie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców tuż po zakończeniu spotkania Platformy Oburzonych.
"Jak zamierza Pan nas zmusić?"
Przekonuje, że przedsiębiorcy "dadzą sobie radę". "Ograniczymy nasze przedsięwzięcia, wyjedziemy z nimi za granicę, będziemy zatrudniać wyłącznie na działalność gospodarczą, ograniczymy zarobki 'do ręki' dla pracowników, w ostateczności będziemy zatrudniać na szaro. I co Pan nam zrobi? Będzie Pan mógł nam 'na warstat skoczyć' - jak mawiał poprzednik na Pana stanowisku. Jak zamierza Pan nas zmusić, żebyśmy zatrudniali ludzi, jak nas przy horrendalnych pozapłacowych kosztach pracy na to nie stać?" - pyta Kaźmierczak.
Prezes ZPP twierdzi, że zmiany uderzyłyby najbardziej w najsłabszych graczy na rynku pracy: młodych bez doświadczenia, osoby o niskich kwalifikacjach, osoby z małych miejscowości etc. "Dzięki umowom cywilnoprawnym wielu z nich ma bowiem jakąkolwiek pracę. Po realizacji Pana postulatów nie będą mieli żadnej, a w najlepszym razie zamiast umowy cywilnoprawnej dostaną umowę na gębę" - pisze prezes ZPP.
"List ten postanowiłem napisać, bo jestem przedsiębiorcą, a ponadto 8 lat poświęciłem na działalność pod flagą 'S' - jeden rok w więzieniu, 7 lat w podziemiu, co jak sądzę, daje mi pewien tytuł, żeby się do Pana zwrócić" - kończy list otwarty Kaźmierczak.
"Pracodawcy są dziś dyskryminowani"
Ostry list Kaźmierczaka to odpowiedź na dzisiejsze spotkanie Platformy Oburzonych zorganizowane przez Pawła Kukiza i Piotra Dudę, przewodniczącego "Solidarności". Na spotkanie zaproszonych było ponad 100 różnych organizacji i inicjatyw obywatelskich oburzonych działaniami rządu Platformy Obywatelskiej.
- Bronimy pracowników pracujących na umowach śmieciowych, ale także pracodawców. Tych pracodawców, którzy przestrzegają prawa i dbają o prawa pracownicze. Bo ci pracodawcy są dzisiaj w Polsce dyskryminowani. Przegrywają przetargi z tymi, którzy zatrudniają ludzi na czarno i mają przez to niższe koszty pracy. To jest łamanie prawa i konstytucji! - wzywał Piotr Duda w czasie spotkania.
- Brzydzę się taką polityką, jaką mamy. Trzeba przywrócić obywatelowi podmiotowość! - mówił do zgromadzonych na spotkaniu Paweł Kukiz , muzyk i lider inicjatywy Zmieleni.pl.
-
Co z kontrofensywą Ukrainy po wysadzeniu zapory? Gen. Bieniek wskazuje opcje i mówi o "wściekłości Putina"
-
"Roszczeniowe zetki" rozwścieczyły pracodawców. "Rozwydrzone dzieci, które nie dorosły do pracy"
-
Dlaczego Rosjanie wysadzili zaporę? Gen. Różański wskazuje na krymski trop. "Może stać się pułapką"
-
Sąd Najwyższy zdecydował w sprawie ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika
-
Co Andrzej Duda przekazał w orędziu? Było m.in. o Polsce w UE i nowym pomyśle prezydenta
- Wyniki Lotto 06.06.2023, wtorek [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja, Ekstra Premia]
- W zoo w Nowej Kachowce "zginęły niemal wszystkie zwierzęta". "Na zalanych ulicach sarny, bobry i łąbędzie"
- Japońskie roboty, koreańskie chipy. Technologiczny wyścig o palmę pierwszeństwa
- "Będą ciskane gromy". Kwiatkowski wyjaśnia, co wydarzy się po decyzji w sprawie Kamińskiego i Wąsika
- Michał Dworczyk na spotkaniu Campusu Polska. Nitras się tłumaczy. "Wytłumaczyłem mu kulturalnie"