Prezes ZPP do Dudy: Przedsiębiorcy mają w d..., jaką Pan ustanowi płacę minimalną [LIST OTWARTY]
"Wielce Szanowny Panie Duda! Wysłuchałem Pana wystąpienia przez internet na spotkaniu Platformy Oburzonych i jestem - co tu dużo mówić - oburzony. Informuję Pana, że przedsiębiorcy mają głęboko w d..., jaką Pan zechce ustanowić płacę minimalną oraz czy zlikwiduje Pan umowy cywilnoprawne - pisze Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP, w liście otwartym do Piotra Dudy . List zamieścił na stronie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców tuż po zakończeniu spotkania Platformy Oburzonych.
"Jak zamierza Pan nas zmusić?"
Przekonuje, że przedsiębiorcy "dadzą sobie radę". "Ograniczymy nasze przedsięwzięcia, wyjedziemy z nimi za granicę, będziemy zatrudniać wyłącznie na działalność gospodarczą, ograniczymy zarobki 'do ręki' dla pracowników, w ostateczności będziemy zatrudniać na szaro. I co Pan nam zrobi? Będzie Pan mógł nam 'na warstat skoczyć' - jak mawiał poprzednik na Pana stanowisku. Jak zamierza Pan nas zmusić, żebyśmy zatrudniali ludzi, jak nas przy horrendalnych pozapłacowych kosztach pracy na to nie stać?" - pyta Kaźmierczak.
Prezes ZPP twierdzi, że zmiany uderzyłyby najbardziej w najsłabszych graczy na rynku pracy: młodych bez doświadczenia, osoby o niskich kwalifikacjach, osoby z małych miejscowości etc. "Dzięki umowom cywilnoprawnym wielu z nich ma bowiem jakąkolwiek pracę. Po realizacji Pana postulatów nie będą mieli żadnej, a w najlepszym razie zamiast umowy cywilnoprawnej dostaną umowę na gębę" - pisze prezes ZPP.
"List ten postanowiłem napisać, bo jestem przedsiębiorcą, a ponadto 8 lat poświęciłem na działalność pod flagą 'S' - jeden rok w więzieniu, 7 lat w podziemiu, co jak sądzę, daje mi pewien tytuł, żeby się do Pana zwrócić" - kończy list otwarty Kaźmierczak.
"Pracodawcy są dziś dyskryminowani"
Ostry list Kaźmierczaka to odpowiedź na dzisiejsze spotkanie Platformy Oburzonych zorganizowane przez Pawła Kukiza i Piotra Dudę, przewodniczącego "Solidarności". Na spotkanie zaproszonych było ponad 100 różnych organizacji i inicjatyw obywatelskich oburzonych działaniami rządu Platformy Obywatelskiej.
- Bronimy pracowników pracujących na umowach śmieciowych, ale także pracodawców. Tych pracodawców, którzy przestrzegają prawa i dbają o prawa pracownicze. Bo ci pracodawcy są dzisiaj w Polsce dyskryminowani. Przegrywają przetargi z tymi, którzy zatrudniają ludzi na czarno i mają przez to niższe koszty pracy. To jest łamanie prawa i konstytucji! - wzywał Piotr Duda w czasie spotkania.
- Brzydzę się taką polityką, jaką mamy. Trzeba przywrócić obywatelowi podmiotowość! - mówił do zgromadzonych na spotkaniu Paweł Kukiz , muzyk i lider inicjatywy Zmieleni.pl.
-
Zapadł drugi wyrok w sprawie znanego aktora Jerzego S.
-
"Drastyczne" rekolekcje w Toruniu. "Żadna fundacja tego nie zrobiła, a w kościele dzieci to widziały"
-
Większość Polek i Polaków wzięłaby udział w referendum ws. aborcji. "Nie chcą mieć prawa rodem z republik islamskich" [SONDAŻ]
-
PiS szykuje podwyżkę 500 plus? Ekspertka policzyła. "To i tak nie pokryje inflacji"
-
Policja opublikowała zdjęcie poszukiwanego 24-latka. Miał zabić dwie osoby. Trwa obława
- Marcin W. w rękach policji. Jest podejrzany o zabójstwo dwóch osób
- Papież Franciszek nadal w szpitalu. Watykan podał, kto odprawi mszę w Niedzielę Palmową
- Konfederacja, elektromobilność i "Krok niewystarczający, żeby wygrać wybory", czyli Trzaskowski zamiast Tuska
- Daniel Obajtek wybrany na nową kadencję. Szefem Orlenu ma być przez kolejne 3 lata
- "Wielki dzień hańby dla MKOI". Czy Polska powinna zbojkotować igrzyska olimpijskie w Paryżu?