"Jak żyć w państwie, w którym minister sprawiedliwości może podrzucić marihuanę? Biernacki kompromituje państwo"

- Jaką ma pani pewność, że minister sprawiedliwości nie podłoży pani w domu pornografii albo szczątków ludzkich? - powiedział Władysław Frasyniuk w TVN24, zwracając się do Moniki Olejnik. - Apeluję do wszystkich, także do taksówkarzy, nie wpuszczajcie tego ministra, bo wam coś podłoży - dodał.

- Tusk powinien zwolnić Biernackiego. Jak można żyć w państwie, w którym minister sprawiedliwości może podrzucić marihuanę? - Władysław Frasyniuk był gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i" w TVN24 . Rozmowa dotyczyła wątków związanych ze sprawą Mariusza T.

"Biernacki kompromituje państwo"

- Jak można żyć w państwie prawa, w którym jest ryzyko, że minister sprawiedliwości podrzuci pani marihuanę? Okoliczność łagodzącą ws. Biernackiego: idiota. Kompromituje państwo - mówił Frasyniuk, oceniając wypowiedzi ministra sprawiedliwości, Marka Biernackiego, na temat materiałów znalezionych w celi Mariusza T.

- Ustawa w sprawie najgroźniejszych przestępców to populizm, przypomina sowieckie prawo - stwierdził Frasyniuk. - Państwo musi się kierować prawem a nie emocjami, choć jestem zwolennikiem tego, by T. nie wychodził na wolność. Szokujące, że prezydent podpisał tę ustawę - dodał.

"Pozbawienie wolności to gorsza kara niż śmierć"

Frasyniuk powiedział też, że "z tego, że zlikwidowano karę śmierci, należy się cieszyć, bo Polska zbliżyła się dzięki temu do państw Europy Zachodniej. "Ale należało zmienić tę karę śmierci na dożywocie. Kara śmierci jest aktem łaski, dożywotnie więzienie jest gorszą karą. Każdy, kto przesiedział nawet miesiąc, wie, że jak straszne jest pozbawienie wolności - dodał Frasyniuk.

Władysław Frasyniuk odniósł się tez do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który wymienił Frasyniuka jako jednego z winnych wprowadzenia amnestii sprzed 25 lat. - Mam wrażenie, że kompletnie wariujemy. Zajmujemy się przez tydzień świrem, który nazywa się bestią. A ja mam odpowiadać na jakiś bełkot Kaczyńskiego. Mój przyjaciel mi powiedział: Jarek to autystyczne dziecko, chciał powiedzieć o Tobie dobrze, miał na myśli to, że jesteś jak Geremek.

Nowy blog - Anna Gmiterek-Zabłocka zajmie się Twoją sprawą! >>

DOSTĘP PREMIUM