Szydło daje prztyczka Morawieckiemu? "Polityka migracyjna UE zakończyła się fiaskiem"

Beata Szydło wczoraj w mocny sposób wyraziła swoje zdanie dotyczące polityki migracyjnej Unii Europejskiej. "Mój rząd pokazał, że chodzi o pomoc ludziom, a nie uspokojenie sumień nierozważnych polityków" - napisała była premier na Twitterze. Stało się to tuż po wywiadzie, jakiego udzielił "Rzeczpospolitej" marszałek Kornel Morawiecki. Polityk mówił m.in., że "rząd Morawieckiego powinien uruchomić korytarze humanitarne". Przypadek?

Marszałek senior i ojciec obecnego premiera Mateusza Morawieckiego pytany o uchodźców, powiedział w Rzeczpospolitej: "Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem. (…) Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które „ich” przerobią na „nas”."

Beata Szydło, jakby w odpowiedzi na słowa marszałka, napisała na Twitterze, że polityka migracyjna UE nie tylko zakończyła się niepowodzeniem, ale i dodatkowo wpędziła Europę w poważny kryzys.

- Polityka migracyjna UE zakończyła się fiaskiem. Nie rozwiązała problemów, naraziła Europę na potężny kryzys, nie zahamowała fali nielegalnej migracji. Mój rząd pokazał UE, że pomagając na miejscu, chodzi o pomoc ludziom, a nie uspokojenie sumień nierozważnych polityków - napisała była premier.

Na słowa Morawickiego zareagowała też posłanka Pawłowicz. W swoim stylu zwróciła się na Facebooku wprost do marszałka:

- Pan Kornel Morawiecki swą „wielkoduszną” wypowiedzią o migrantach islamskich podważył zaufanie Polaków do rządu i do intencji swego syna-premiera. Rozwścieczył nas. Panie Marszałku Seniorze! Od chwili powołania Pana syna na funkcję polskiego premiera Musi Pan ważyć każde swe słowo i opinię, gdyż przypisywane są one „rodzinnie” też Panu Premierowi, a co gorsze - PIS-owi - pouczyła blisko 80-letniego polityka.

PIS jest przeciwko przyjmowaniu obcych kulturowo, którzy przyjęci w Europie Zachodniej sieją strach i zbrodnie. Czy Pan tego nie widzi? Pan nie jest członkiem PIS, ale Pana wypowiedzi i sugestie szkodzą pisowskiemu premierowi. Szkodzą PIS-owi. Szkodzą Polakom, szkodzą Polsce. Żadnych nachodźców islamskich! Żadnych korytarzy do Polski! Tylko pomoc na miejscu lub w państwach sąsiadujących!

- Krystyna Pawłowicz

Posłuchajcie też:

"Facet w szalupie z kotem? To metafora Polski!"

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM