CBA zatrzymało biznesmenów za wręczanie łapówek posłowi. Pojawia się nazwisko Niesiołowskiego

Ofensywa CBA trwa. Funkcjonariusze zatrzymali dziś trzech biznesmenów "uwikłanych w korupcyjny proceder". Mieli, jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne, wręczać korzyści majątkowe jednemu z obecnych posłów.
Zobacz wideo

Zatrzymani przez CBA Bogdan W., Wojciech K. i Krzysztof K., to biznesmeni z województwa łódzkiego. Jak informuje biuro prasowe Centralnego Biura Antykorupcyjnego, mieli wręczać korzyści majątkowe jednemu z posłów, a w zamian otrzymywali "intratne kontrakty w spółkach skarbu państwa".

Polska Agencja Prasowa, powołując się na nieoficjalne doniesienia mediów, informuje, że ma chodzić o posła PSL-UED Stefana Niesiołowskiego. Polityk zapewnił, że nie ma " żadnych zarzutów". - Żadnych łapówek nie brałem, proszę pytać CBA - tak poseł odpowiedział na pytania dziennikarzy w Sejmie.

Temistokles Brodowski, z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego, pytany, czy w sprawie pojawia się nazwisko Stefana Niesiołowskiego odpowiedział: Nie potwierdzam, ale i nie zaprzeczam.

Ofensywa CBA

Trwający tydzień jest bardzo pracowity dla CBA. Zaczęło się od poniedziałkowych zatrzymań dotyczących Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Wśród zatrzymanych znaleźli się były rzecznik resortu obrony, szef gabinetu politycznego ówczesnego ministra - Antoniego Macierewicza - Bartłomiej M. oraz były poseł Prawa i Sprawiedliwości - Mariusz Antoni K.. B. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, zdecydował sąd.

Dzień po wybuchu sprawy B. i K. funkcjonariusze zatrzymali kilka osób związanych z firmą Lotos. Wśród nich długoletniego prezesa koncernu - Pawła O., zarzuty dotyczą "wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Grupie Lotos".

Czytaj też: Zatrzymania CBA i "taśmy Kaczyńskiego". "Sekwencja zdarzeń może być niebezpieczna dla PiS">>>

TOK FM PREMIUM