Janusz Zemke skomentował taśmy Kaczyńskiego i wizerunek PiS. "To nie nokaut, ale ciosy na korpus"

- Te nagrania nie odbiorą władzy PiS, ale zmienią jego wizerunek - powiedział Janusz Zemke, europoseł SLD, który był gościem Karoliny Lewickiej w TOK FM.

Karolina Lewicka poruszyła temat tzw. taśm Kaczyńskiego, których stenogramy od wtorku publikuje w odcinkach "Gazeta Wyborcza". - Czy te nagrania mogą odebrać władzę PiS? - zapytała dziennikarka.

- Te nagrania nie odbiorą władzy PiS, ale zmienią jego wizerunek. Partia ta cały czas mówi o sobie, że jest nieskazitelnie czysta, a przywary mają dotyczyć innych. To pokazuje, że w PiS-ie myśli się nie tylko o wartościach, ale i o dobrach materialnych - odparł Janusz Zemke. 

- Jeśli ktoś się spodziewał, że to będzie nokautujący cios, to moim zdaniem jest w błędzie. To jest jak w boksie: jest zwarcie, są ciosy na korpus, ich nie widać, ale one z czasem się objawią. PiS w ostatnim tygodniu odnotowało takich rzeczy więcej, więc to po jakim czasie znajdzie wyraz w świadomości obywateli - powiedział europoseł.

Koalicja Europejska

Dziennikarka TOK FM zapytała polityka także o Koalicję Europejską. W piątkowej konferencji inauguracyjnej uczestniczyli byli premierzy i byli ministrowie, w tym: Kazimierz Marcinkiewicz, Radosław Sikorski, Leszek Miller, Ewa Kopacz, Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Belka i Jerzy Buzek. Podpisali oni apel o stworzenie szerokiej listy w wyborach do PE. Według europosła Janusza Zemke to dobry pomysł dla opozycji. Jak powiedział w TOK FM, sam też będzie kandydował do Parlamentu Europejskiego, jeśli tego zechce jego partia.

Karolina Lewicka przytoczyła komentarze z innych stron sceny opozycyjnej. - Robert Biedroń odpowiada piosenką Maryli Rodowicz "Ale to już było". Jan Śpiewak mówi, że "start Koalicji Europejskiej niebezpiecznie przypomina otwarcie muzeum historii naturalnej; nasze dinozaury nie posłuchały rady Ewy Kopacz i są gotowe dostać od wyborców kamieniem" - cytowała Karolina Lewicka.

- Bawi mnie to. Wszyscy powinniśmy być z tego dumni i wspierać osoby, które stały na czele rządów w Polsce albo na czele MSZ, które chcą kandydować do PE. Jeśli ktoś był premierem, to wiadomo, że nie może mieć 25 czy 30 lat. Doświadczenie, pozycja i kontakty na pewno przydadzą się Polsce - ocenił Janusz Zemke.

Chcesz się dowiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Janusz Zemke w TOK FM. Wywiad prowadzi Karolina Lewicka. Temat: Koalicja Europejska i taśmy Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • oko2009

  Oceniono 5 razy 1

  Czytam, że Kaczyński wystosował przedsądowe wezwania do Gazety i innych polityków żądając przeprosin. Tymczasem szef klubu PiS w mediach rozgłasza, że Gazeta napisała wspaniałą laurkę Kaczyńskiemu i wystawiła mu tymi tekstami bardzo dobrą opinię sprawnego polityka i menagera. Więc jak to jest?

 • sarhenziel

  0

  Za to Zemke znokautował SLD,obniżając i rabując emerytury mundurowe.Won złodzieju polityki.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 2 razy 0

  Zemke, Zemke....
  A! To ten z partii która dostała nokaut.
  Za rzeczy mniejszej wagi niż te które obserwujemy w PO i PiS.
  Panie Zemke, może i Pana lubię. Ale te ciosy między PO i PiS to taka wojna między starszym bratem i siostrą.
  Oni sobie realnej krzywdy nie zrobią, ponieważ w Polsce dominuje elektorat centro-prawicowy.
  Gdyby pan Zemke raz został przyłapany na tym, że załatwił np siostrzeńcowi miejsce w renomowanym liceum, to by był zjechany tak, że szkoda gadać.
  Ale gdy postsolidarnośc jest przyłapywana na grubych szwindlach, to co najwyżej ucierpi na tym nic nie znaczący pomocnik aptekarza, któremu się przewróciło w głowie od awansu rodem z republik bananowych.
  Pan Zero jest dzisiaj u koryta.
  A gdzie jest ten co nie mógł skończyć jak prawdziwy mężczyzna?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy -3

  Dla mnie to raczej kamen rzucony we wladze Warszawy ktore poprzez biurokratyczne procedury hamuja rozwoj masta. W koncu choodzilo o to by jedna biurwa nie mogla decydowac o rozwoju panstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX