Marek Borowski: Atakowanie Ogórek uważam za całkowicie niedopuszczalne

Senator Marek Borowski apelował w TOK FM, do radykalnej części opozycji, by powstrzymała się od ataków na przeciwników politycznych. - To nie służy sprawie - tak komentował krzyki protestujących w kierunku Magdaleny Ogórek z TVP. - Nie popieramy brutalności - dodał Daniel Passent.

Policja zabezpiecza nagrania monitoringu oraz materiały z wydarzeń, do których doszło w sobotę wieczorem przed budynkiem TVP. Samochód dziennikarki telewizji publicznej, Magdaleny Ogórek, został zablokowany, oklejony naklejkami. Grupa protestujących przed siedzibą TVP przeciwko manipulacjom telewizji publicznej krzyczała m.in. "kłamczucha" i "zatrudnijcie dziennikarzy". Magda Ogórek twierdzi, że jej samochód został opluty.

Prezes TVP poinformował, że zwrócił się o "dodatkową ochronę obiektów" telewizji publicznej. - Nie damy się zastraszyć - podkreślił Jacek Kurski.

Słowa potępienia

- Chcę powiedzieć, że opozycja musi bardzo uważać na takie rzeczy. Pani Magda Ogórek nie jest bohaterką moje pieśni, ale takie zachowanie uważam za całkowicie niedopuszczalne - komentował w TOK FM senator Marek Borowski. Były premier podkreślił, że w mediach społecznościowych pojawiło się - ze strony polityków opozycji - bardzo wiele słów krytyki, pod adresem tych, którzy dopuścili się napaści na dziennikarkę TVP (a w przeszłości kandydatkę SLD na prezydenta kraju - red.).

Marek Borowski apelował do "koleżanek i kolegów z tej bardziej zdecydowanej opozycji, radykalnej", by powstrzymywali się od podobnych zachowań. - To nie służy sprawie - ocenił.

- Nie popieramy brutalności. Nie popieramy opluwania i rękoczynów - dodał gospodarz audycji Marek Borowski.

Bogusław Chrabota nie ma wątpliwości, że to, co wydarzyło się przed budynkiem TVP, to "chuligańska brutalizacja życia politycznego". Takie zachowania mogą zachęcić drugą stronę do podejmowania podobnych działań wobec tych, którzy krytykują rządzących: PiS i sojuszników partii Jarosława Kaczyńskiego.

Marek Borowski, komentując wydarzenia z sobotniego wieczoru, podkreślił, że krytyczne opinie polityków opozycji, na temat napaści na Magdalenę Ogórek, były jednoznaczne. A w przypadku polityków obozu rządzącego, przy atakach na opozycję, bywało... różnie.

Senator przypomniał, jak rzeczniczka PiS-u Beata Mazurek zachowała się po ataku w Radomiu. Po tym, jak w czerwcu 2017 roku, grupa narodowców z Młodzieży Wszechpolskiej zaatakowała działacza KOD-u, polityczka stwierdziła: To sytuacja, która nie powinna mieć miejsca, ale też ich rozumiem. I dodała, że w czasie miesięcznic smoleńskich "jesteśmy atakowani".

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu - całej rozmowy Daniela Passenta z Joanną Solską, Markiem Borowskim i Bogusławem Chrabotą:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Krzyki protestujących w stronę Ogórek z TVP. Borowski: Atakowanie Ogórek uważam za całkowicie niedopuszczalne
Zaloguj się
 • marswitek

  Oceniono 9 razy 5

  Nie bardzo pasuje mi to do ,,kanalji, drugiego sortu, stojacych tam gdzie zomo czy tez animalnych" Jest to najblizsze klubom gazety p. czy tez obroncom krzyza. Tylko oni sa tak mocnej wiary.

 • getz54

  Oceniono 12 razy 4

  Nie trzeba znac się na cybernetyce zeby wyczuc fałsz w tym wydarzeniu. Wydaje mi się, ze to bojówki Gazety Polskiej, aktywiści od Rydzyka, doświadczeni w hałasowaniu pod domen pana Donalda Tuska, atakujący
  Obywateli RP, zwolenników KOD-u. Ludzie popierający opozycję przezywają jeszcze traumę po zabójstwie prezydenta Gdańska, oczekują zakończenia festiwalu nienawiści trwającemu od katastrofy samolotu. No i ta
  błyskawicvzna akcja MO, zeby czasem bojówkarzom nie stała się krzywda, zeby ich nie zidentyfikowali dziennikarze niezaleznych od rządu PiS mediów, jak ich kolegów świętujących po lasach urodziny kolegi. Zobaczymy co zrobi ziobrowa prokuratura i ziobrowe sądy.

 • king1932

  Oceniono 12 razy 4

  Nie popieram, ale rozumię. Czy pamiętacie autora? Tak się kończy szczucie, knucie i manipulowanie. Czekam kiedy policja zacznievścigać wszystkich ekstremistów. Nie tylko przeciwników obecnego układu.

 • rzydeta

  Oceniono 7 razy 3

  "...mogą zachęcić drugą stronę do podejmowania podobnych działań " - oby. Bo jak do tej pory kaczystowska dzicz nie ograniczała się do oplucia i oklejenia samochodu, podpalanie aut i kopanie kobiet było na porządku dziennym "lepszego sortu", że o profanowaniu cmentarzy i grobów Powstańców już nie wspomnę. Charakterystyczne były obrazki z pamiętnego ataku na skłot, gdy kaczystowskie bydło w amoku wyrywało młode drzewka.

 • marudna.maruda

  Oceniono 9 razy 3

  Prymitywne metody pokazywania swojego niezadowolenia. Nie pasuje mi to do wyborców gorszego sortu.

  "Takie zachowania mogą zachęcić drugą stronę do podejmowania podobnych działań wobec tych, którzy krytykują rządzących: PiS i sojuszników partii Jarosława Kaczyńskiego."- uff, na szczęście prezes bezpieczny

 • kokokotek

  Oceniono 11 razy 3

  napasc na ogórka? szybciej uwierze ze to ogórek wynajął se klakę albo ze to wymyślił i opłacil kurski. ogórek tak sie nastawiał do kamery....tylko girlandy z kopru brakowało.

 • kotkluska2016

  Oceniono 6 razy 2

  Poproszę o rzetelny wywiad z autem tej osoby.

 • getz54

  Oceniono 8 razy 2

  Dlatego ze to wydarzenie dotyczy pani Ogórek jest niewiarygodne. Ta celebrytka nie znosi ciszy wokół swojej osoby.
  Niewykluczone, ze poprosiła kolegę Zielińskiego, takiego samego celebrytę jak ona, zeby milicjanci pochodzili za nią
  i postrzelali do niej, oczywiście tak zeby nie trafic. Da jej to mozliwośc odwazniejszego działania i posłuzy do odwrócenia uwagi od rzeczywistych problemów, z którymi PiS nie jest się w stanie uporac.

 • endrju1521

  Oceniono 6 razy 2

  Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę...

  Zdrowym na umyśle, polecam posługiwanie się rozumem. Własnym !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX