Marek Borowski: Atakowanie Ogórek uważam za całkowicie niedopuszczalne

Senator Marek Borowski apelował w TOK FM, do radykalnej części opozycji, by powstrzymała się od ataków na przeciwników politycznych. - To nie służy sprawie - tak komentował krzyki protestujących w kierunku Magdaleny Ogórek z TVP. - Nie popieramy brutalności - dodał Daniel Passent.

Policja zabezpiecza nagrania monitoringu oraz materiały z wydarzeń, do których doszło w sobotę wieczorem przed budynkiem TVP. Samochód dziennikarki telewizji publicznej, Magdaleny Ogórek, został zablokowany, oklejony naklejkami. Grupa protestujących przed siedzibą TVP przeciwko manipulacjom telewizji publicznej krzyczała m.in. "kłamczucha" i "zatrudnijcie dziennikarzy". Magda Ogórek twierdzi, że jej samochód został opluty.

Prezes TVP poinformował, że zwrócił się o "dodatkową ochronę obiektów" telewizji publicznej. - Nie damy się zastraszyć - podkreślił Jacek Kurski.

Słowa potępienia

- Chcę powiedzieć, że opozycja musi bardzo uważać na takie rzeczy. Pani Magda Ogórek nie jest bohaterką moje pieśni, ale takie zachowanie uważam za całkowicie niedopuszczalne - komentował w TOK FM senator Marek Borowski. Były premier podkreślił, że w mediach społecznościowych pojawiło się - ze strony polityków opozycji - bardzo wiele słów krytyki, pod adresem tych, którzy dopuścili się napaści na dziennikarkę TVP (a w przeszłości kandydatkę SLD na prezydenta kraju - red.).

Marek Borowski apelował do "koleżanek i kolegów z tej bardziej zdecydowanej opozycji, radykalnej", by powstrzymywali się od podobnych zachowań. - To nie służy sprawie - ocenił.

- Nie popieramy brutalności. Nie popieramy opluwania i rękoczynów - dodał gospodarz audycji Marek Borowski.

Bogusław Chrabota nie ma wątpliwości, że to, co wydarzyło się przed budynkiem TVP, to "chuligańska brutalizacja życia politycznego". Takie zachowania mogą zachęcić drugą stronę do podejmowania podobnych działań wobec tych, którzy krytykują rządzących: PiS i sojuszników partii Jarosława Kaczyńskiego.

Marek Borowski, komentując wydarzenia z sobotniego wieczoru, podkreślił, że krytyczne opinie polityków opozycji, na temat napaści na Magdalenę Ogórek, były jednoznaczne. A w przypadku polityków obozu rządzącego, przy atakach na opozycję, bywało... różnie.

Senator przypomniał, jak rzeczniczka PiS-u Beata Mazurek zachowała się po ataku w Radomiu. Po tym, jak w czerwcu 2017 roku, grupa narodowców z Młodzieży Wszechpolskiej zaatakowała działacza KOD-u, polityczka stwierdziła: To sytuacja, która nie powinna mieć miejsca, ale też ich rozumiem. I dodała, że w czasie miesięcznic smoleńskich "jesteśmy atakowani".

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu - całej rozmowy Daniela Passenta z Joanną Solską, Markiem Borowskim i Bogusławem Chrabotą:

DOSTĘP PREMIUM