Niesiołowski "co najmniej zawieszony w członkostwie w klubie PSL-UED"

- Poseł Stefan Niesiołowski, któremu prokuratura zamierza postawić zarzuty korupcyjne, zostanie co najmniej zawieszony w członkostwie w klubie parlamentarnym PSL-UED - zapowiedział wiceprzewodniczący klubu Marek Sawicki.
Zobacz wideo

Prokuratorski wniosek o uchylenie immunitetu  Stefanowi Niesiołowskiemu trafił do Sejmu w piątek. Śledczy chcą  postawić posłowi zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym.

- Dwaj panowie, którzy prawdopodobnie korumpowali pana Niesiołowskiego, są zatrzymani. Pan Niesiołowski oświadczył, że zrzeknie się immunitetu, więc z pewnością co najmniej zawieszony będzie w członkostwie w klubie parlamentarnym PSL-UED - zapowiedział Marek Sawicki w audycji Polskiego Radia 24 i Telewizji Republika.

Były minister rolnictwa podkreślił, że nie przesądza, "czy pan poseł Niesiołowski jest winny czy niewinny". - O tym z pewnością zdecyduje sąd. Postępowanie toczyło się od roku 2013. W 2015 można było już postawić zarzuty, a mamy rok 2019 - mówił Sawicki, zwracając uwagę na czas, kiedy prokuratura zdecydowała się na przyspieszenie.

Przypomnijmy, w piątek - czyli trzy dni po publikacji przez "GW" tzw. taśm Kaczyńskiego  - CBA zatrzymało biznesmenów, którzy mieli korumpować polityka. Sąd zdecydował, że zatrzymani Bogdan W. i Wojciech K. najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Stefan Niesiołowski odpiera zarzuty. I sam jest gotów zrzec się immunitetu. Podkreśla, że nie zna zatrzymanych przez CBA biznesmenów. Jak powtarza "chodzi chyba o przykrywkę Kaczyńskiego".

DOSTĘP PREMIUM