Skąd Wiosna Biedronia weźmie pieniądze na obietnice? Piechna-Więckiewicz: Sam rozdział od Kościoła to 3 mld zł

Rozdział Państwa od Kościoła, zwiększenie wpływów z VAT i likwidacja nierentownych instytucji - takie źródła finansowania obietnic Wiosny Biedronia wymieniała w TOK FM Paulina Piechna-Więckiewicz.

W niedzielę wystartowała Wiosna Roberta Biedronia. To nowy ruch polityczny byłego prezydenta Słupska. - Ten program odpowiada na współczesne wyzwania - mówiła w Poranku Radia TOK FM Paulina Piechna-Więckiewicz, koordynatorka regionalna Wiosny.

Przypominała też najważniejsze obietnice z programu nowego ugrupowania.  - Chcemy stworzyć 250 tys. nowych miejsc w żłobkach w ciągu 5 lat. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz system emerytalny w ten sposób dalej nie pociągnie. Stąd nasz pomysł emerytury obywatelskiej - dodała przedstawicielka Wiosny Roberta Biedronia. 

- To minimalna, gwarantowana, nieopodatkowana emerytura w kwocie 1600 zł. Kto uzbierał sobie więcej, dostanie więcej - podkreślała Piechna-Więckiewicz. 

Zobacz wideo

Skąd Robert Biedroń chce wziąć pieniądze na realizację swoich obietnic? - Sam rozdział Państwa od Kościoła to 3 mld złotych. Zwiększenie wpływów z VAT dzięki nowym miejscom pracy to jest od 5 do 7 mld zł. Chcemy likwidować nierentowne instytucje, jak Polska Fundacja Narodowa. Chcemy oprzeć gospodarkę na energii odnawialnej - to jest 200 tysięcy miejsc pracy - wyliczyła gościni Jacka Żakowskiego. 

Prowadzący dopytywał, z kim Wiosna mogłaby wejść w koalicję, jeśli wejdzie do Sejmu po jesiennych wyborach parlamentarnych. - Wiosna oznacza wiarę w możliwości naszego ruchu. Naszym warunkiem ewentualnej koalicji będzie program. Myślę, że Polacy chcieliby umowy koalicyjnej, z której jasno wynika co i kiedy ma być zrobione oraz za ile - podkreślała Paulina Piechna-Więckiewicz. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Paulina Piechna-Więckiewicz z Wiosny Biedronia w TOK FM
Zaloguj się
 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 7 razy 5

  Należy apelować do Grzegorza Schetyny aby wycofał PO z przystawkami ze startu w wyborach parlamentarnych i poparł Wiosnę. W przeciwnym razie będzie on i cała PO V kolumną popierająca PiS.

 • marudna.maruda

  Oceniono 6 razy 2

  Łatwo powiedzieć- oderwać państwo od kościoła. Z realizacją nie będzie tak prosto. Ta jemioła rozkrzewiła się i dobrze się trzyma. Za duży krok zaplanowano. A tu trzeba systematycznie odcinać od państwowego budżetu. Najpierw uwolnić szkołę od religii, niechaj wróci na plebanię. To już będzie znacząca oszczędność, nie tylko finansowa.

 • getz54

  Oceniono 4 razy 2

  3 miliardów zeta to oni nie dostaną od państwa, a jeszcze z 2 miliardy nam dopłacą w formie podatków, opłat,
  likwidacji ulg i zwolnień. Zdarza się.

 • mrpens

  Oceniono 6 razy 2

  Wioska Roberta Biedronia ;-)

 • spokojny_2018

  Oceniono 3 razy 1

  LUDZIE! DAJMY SZANSĘ BIEDRONIOWI! GŁOSUJMY NA NIEGO W WYBORACH DO PE! IM WIĘCEJ GŁOSÓW DOSTANIE, TYM LEPSZE DLA POLSKI SPRAWY WYNEGOCJUJE OD "ZMURSZAŁEGO" SCHETYNY, IDĄC W BLOKU OPOZYCJI W WYBORACH DO SEJMU.

 • oberschl

  Oceniono 3 razy 1

  Panie SN - ratujmy Polske - i już zapowietrzył się. to nie sztuka gadać.

  Jeżeli mamy być suwerenni to nie możemy jednoczesnie finansować Watykan.

  Martin Luther wyzwolił kraj od kosztów Watykanu.
  Francuzi podczas rewolucji po pierwsze znacjonalizowali to co miał u nich Watykan , a Ludwik błagał AUSTRIE ( Austria = Habsburg=Watykan - stad ich potega finansowa i implikując - wojskowa - Habsburgowie = Watykan )

  Oddalcie od naszych pieniędzy Watykan. pokazcie ,ze jesteście patriotami polski , a nie tej mafii.

  Neumann bądź Mann.

 • oberschl

  Oceniono 5 razy 1

  proponuje w 2019 roku nie tłumaczyć glupoty, zdziczenia itp 40 toma latami "komunizmu".
  Watykanizm rzadzi i odbija sobie na nas Polakach , pozbawionych prawa do obrony przed ta vulgarna mafia od ... 1989 roku. No tak !
  PRL utopiony zachodnim erbargiem od 1980 rku to juz był otoczony usmiechami wrak.
  Niech wolni Polacy odpowiadaja za swoje wady . Skoro je zupe i reka dynda mu pod stołem , aplecy zgarbione i siorpie to co ? Wina 40 lat KOMUNY ?
  Wystarczy tych bujd. Wyzwolic RP spod kolonializmu wartykańskiego. To jest teraz zadanie dla PL.
  "1690" The Sash , King Billy On The Wall

 • oberschl

  Oceniono 6 razy 0

  niech koalicja z PO poprze WIOSNE i wyprzyjmy razem Watykan.

  Od tego należy zacząć.

  Nie POLITYKA tylko WOLNOSC> tu jest problem

 • gblo

  Oceniono 3 razy -1

  Jak to się pani Piechna-Więckiewicz martwi 3 miliardami kosztów pozbycia się pasożytow. Może pani mi powie ile rocznie kosztuje podatnikow kościół ? I proszę to pomnożyć przez 28 lat począwszy od transformacji ustrojowej. I jak to się ma do 3 miliardów? Nie wspomnę o sławnej komisji majątkowej i jej bezprawnej działalności.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX