Tajemniczy wpis Tuska o kłamstwie organizowanym przez władzę. "To perfidna i groźna forma przemocy"

Donald Tusk zamieścił na Twitterze wpis o "kłamstwie organizowanym przez władzę za publiczne pieniądze". Internauci próbują się domyślić, co były premier miał na myśli.

Donald Tusk regularnie komentuje na Twitterze sytuacje w Polsce. Na przykład w październiku ubiegłego roku odpowiedział na szpilę wbitą mu przez Mateusza Morawieckiego. Premier na konwencji PiS stwierdził, że "my się nie lenimy, nie haratamy w gałę, ciężko pracujemy". Odniósł się w ten sposób do piłkarskiego hobby Tuska.

Szef Rady Europejskiej odpowiedział wtedy na Twitterze, że haratanie w gałę to zajęcie dla dżentelmenów. Były premier często zabiera głos, gdy w kraju odchodzi ktoś znany w opinii publicznej. Zrobił tak na przykład po śmierci Kory Jackowskiej czy biskupa Tadeusza Pieronka.

Jednak w poniedziałek przed południem Donald Tusk umieścił w sieci dość tajemniczy wpis. "Kłamstwo organizowane przez władzę za publiczne pieniądze to perfidna i groźna forma przemocy, której ofiarami jesteśmy wszyscy. I wszyscy powinni solidarnie, w ramach prawa, przeciw temu kłamstwu protestować" – napisał Tusk.

Internauci snują teorie o tym, co autor miał na myśli. Najczęściej pojawiają się opinie, że Donald Tusk skomentował w ten sposób działania TVP, na której czele stoi Jacek Kurski. "Brawo Panie Donaldzie. Prowokacja TVPiS z brodatym redaktorem prowokującym demonstrantów żeby przykryć afery PiS to pokazuje obłudę tej władzy" - napisał jeden z internautów. Chodzi o pojawiające się w sieci filmiki pokazujące, że jeden z pracowników TVP w przebraniu podburzał protestujących przed siedzibą telewizji publicznej.

Czytaj także: "Wstydźcie się". Opozycjoniści krytykują media za kalkowanie przekazu TVP ws. Ogórek

DOSTĘP PREMIUM