Stanisław Tyszka o programie Biedronia: Muszę go skonsultować z przedszkolakami. To taki poziom

Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu, krytykował w TOK FM program wyborczy partii Wiosna Roberta Biedronia. - Koncert życzeń, taki bardzo skrajny, niepoważny populizm - stwierdził polityk Kukiz'15.
Zobacz wideo

Piotr Kraśko zapytał Stanisława Tyszkę, co sądzi o elementach programu Biedronia, takich jak rozdział państwa i kościołów, opodatkowanie tacy, renegocjacja konkordatu, ustawa dająca kobietom możliwość przerwania niechcianej ciąży do 12 tygodnia.

- Tam (na konwencji Wiosny - red.) był koncert życzeń, taki bardzo skrajny, niepoważny populizm. Muszę jeszcze skonsultować te pomysły Roberta Biedronia z moją córką i jej kolegami i koleżankami przedszkolakami, dlatego, że to mniej więcej taki poziom świadomości ekonomicznej. Obiecajmy wszystko wszystkim. Przebijmy Prawo i Sprawiedliwość. Nie liczmy skąd. To jest program katastrofy gospodarczej - stwierdził polityk, tłumacząc, że jego realizacja wiązałaby się z olbrzymimi podwyżkami cen. 

Czytaj też: Tajemniczy wpis Tuska o kłamstwie organizowanym przez władzę. "To perfidna i groźna forma przemocy"

Opodatkowanie kościelnej tacy 

Dziennikarz zwrócił jednak uwagę, że opodatkowanie tacy na pewno nie doprowadzi państwa do katastrofy ekonomicznej.

- Czyli kasa fiskalna na tacę. To jest powrót do schyłkowego Palikota, budzenia negatywnych emocji wobec kościołów. Nie wiem, czy to tak samo ma dotyczyć na przykład gminy żydowskiej, czy też chce im dokręcać śrubę. To są tematy zastępcze - zaznaczył polityk Kukiz'15, tłumacząc, że kwestie finansowania związków wyznaniowych należy wyjaśniać, ale jest przeciwnikiem mieszania religii i polityki. 

Czytaj też: Skąd Wiosna Biedronia weźmie pieniądze na obietnice? Piechna-Więckiewicz: Sam rozdział od Kościoła to 3 mld zł

Dodał, że temat relacji kościelno - państwowych zawsze istnieje i nie podobają mu się na przykład dotacje partii rządzącej dla "niektórych frakcji". - To są kwestie, które powinny być transparentne, a nie są niestety - powiedział. 

Źródła finansowania konwencji

Poseł Łukasz Rzepecki z Kukiz'15 domaga się informacji na temat finansowania konwencji partii Wiosna Roberta Biedronia. 

- Jeżeli ktoś wychodzi i robi wielką konwencję za milion złotych i jednocześnie mówi, i słusznie, o przejrzystości życia publicznego, to może niech zacznie od siebie - komentował w Poranku Radia TOK FM wicemarszałek Sejmu z Kukiz'15, Stanisław Tyszka, dodając, że za każdym razem, kiedy PO lub PiS robią konwencję również pyta, ile to kosztowało. 

Prowadzący program Piotr Kraśko zaznaczył, że dziwi go, iż najważniejszym tematem w momencie pojawienia się na scenie politycznej nowej partii jest pytanie o finansowanie hali, w której odbyła ona konwencję założycielską. Podkreślił, że na koniec roku partia musi złożyć sprawozdanie finansowe. 

- Jeśli wchodzi się do polityki z teoretycznie nowym projektem, to wypada się wytłumaczyć. Chciałbym na przykład wiedzieć, czy to jest inicjatywa finansowana z zagranicy czy nie - zaznaczył gość TOK FM. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (142)
Stanisław Tyszka z Kukiz'15 o programie Wiosny Roberta Biedronia: Muszę go skonsultować z przedszkolakami
Zaloguj się
 • 20portal

  Oceniono 37 razy 25

  Panie Tyszka,
  Nie obrażaj pan ludzi takimi wypowiedziami. Boli, że Biedroń ma wsparcie normalnych młodych ludzi, którzy chcieliby żyć w normalnym państwie? A wy od początku wspieraliście ustrojowy przekręt Kaczyńskiego. Z tego zarzutu (są udokumentowane głosowania i nie tylko) już się nie wywiniecie. Was już w Sejmie nie ma, a Biedroń będzie i to licznie reprezentowany. Ale wasza największą wina jest wprowadzenie różnych nacjonalistów i Korneli Morawieckich do Sejmu. Lepiej więc teraz zamknąć buzię.

 • getz54

  Oceniono 33 razy 25

  Panie Tyszka, rozumiem pana zal, młodziez zostawiła was z walizkami na peronie i odjechała z Biedroniem.
  Bo zdradziliście tych młodych ludzi. Oni z przerazeniem zobaczyli ze Kukiz'15 to hemoroidy wyhodowane przez PiS. Paranoiczne zauroczenie JOW-ami minęło, nadeszła Wiosna, a wy nadal tkwicie w PiS-owskim odbycie. Mówi pan, ze Wiosna przebija PiS w populizmie. A przeciez wy jako koalicjant głowaliście za tym populizmem.. Wam wolno a panu Biedroniowi nie ? Jezeli pan swoje chore pomysły konsultuje z dzieckiem to jak pan ogarnia funkcję wicemarszałka Sejmu ? Moze do pana jeszcze nie dotarło, ze bolszewicy pana nominowali na to stanowisko w 2015 r. ?? I to do czegoś pana zobowiązuje. Panie Tyszka. Wasza '15 zjezdza juz do zajezdni. Stanie sobie obok Ruchu Palikota, Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, AWS, i pies z kulawą nogą się o was nie upomnie. Zdarza się.

 • ziggybam

  Oceniono 32 razy 20

  Ej bidny Tyszko... Jeszcze nie rozumiesz, że przy Biedroniu to wy, Kukizy, nie tylko jesteście przedszkolem, ale w ogóle jesteście niepotrzebni.

 • bankier.1

  Oceniono 22 razy 18

  Panie Tyszka, przedszkolaki to dla Pana za wysoki poziom - nie dałby Pan rady.

 • kazek100

  Oceniono 23 razy 17

  Panie Tyszka, stosowanie pogardliwych argumentów bynajmniej nie wzmacnia siła pańskiej argumentacji. W tym wypadku sam pan wyszedł na średnio rozwiniętego gimnazjalistę.
  Biedroń mi ani brat, ani swat, niektóre rzeczy podobają mi się, inne są dyskusyjne, ale poziom jego populizmu na pewno jest o tak o niebo niższy, niż poziom populizmu pisu, ze o Kukiz 15, które do sejmu wprowadza nazioli (bo się nie spodziewali, kto to jest...) i którego lider "traci kontrolę nad kontem" (czytaj - chleje i pisze brednie w internecie). Panie Tyszka, słabo.

 • aker66

  Oceniono 21 razy 15

  Ale się ten cały śmietnik polityczny boi Biedronia ;)

 • k.gembiec

  Oceniono 25 razy 15

  Tyszka dzisiaj poziom przedszkolaka pokazal w tokfm, niestety inteligencji ten facet nie ma nawet krzty.

 • pab-blo

  Oceniono 29 razy 15

  Szczerze życzę Wiośnie żeby wymiotła z Sejmu tę wieśniacką partię nierobów i darmozjadów pokroju Tyszki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX