Minister Zalewska przedstawiła projekt Posiłek w szkole i domu. I coś dziwnego stało się z Orłem na mównicy

Zamiast buły w szkole, każde dziecko powinno mieć ciepły posiłek - tak rząd zapowiada swój program "Posiłek w domu i w szkole". Rada ministrów przyjęła plan wsparcia organizacji stołówek szkolnych.

Rada ministrów przyjęła plan wsparcia organizacji stołówek szkolnych - Pierwszym etapem ma być doposażenie odpowiednich pomieszczeń co ma kosztować 200 mln zł w latach 2019-2023, kolejne pieniądze będą przeznaczone już na same posiłki - obiecuje premier Mateusz Morawiecki.

- Nasz program na najbliższe lata zakłada wydatki z budżetu państwa w wysokości 2,5 miliarda zł na sfinansowanie zdrowej, smacznej, polskiej żywności - mówił premier.

Obiecane przez rząd pieniądze mają trafić do samorządów, które zajmą się realizacją projektu - mówi minister pracy i rodziny Elżbieta Rafalska.- Z tej oferty może skorzystać 2478 samorządów, które poprzez swój niewielki udział własny mogą realizować to ważne zadanie - tłumaczyła.

Na konferencji prasowej poświęconej programowi wydarzyła się rzecz na pewno nieplanowana. Orzeł Biały przypięty do mównicy minister Anny Zalewskiej obrócił się do góry nogami. Można to zaobserwować w 8 sekundzie filmu, który szybko zrobił karierę w mediach społecznościowych.

TOK FM PREMIUM