Minister Zalewska przedstawiła projekt Posiłek w szkole i domu. I coś dziwnego stało się z Orłem na mównicy

Zamiast buły w szkole, każde dziecko powinno mieć ciepły posiłek - tak rząd zapowiada swój program "Posiłek w domu i w szkole". Rada ministrów przyjęła plan wsparcia organizacji stołówek szkolnych.

Rada ministrów przyjęła plan wsparcia organizacji stołówek szkolnych - Pierwszym etapem ma być doposażenie odpowiednich pomieszczeń co ma kosztować 200 mln zł w latach 2019-2023, kolejne pieniądze będą przeznaczone już na same posiłki - obiecuje premier Mateusz Morawiecki.

- Nasz program na najbliższe lata zakłada wydatki z budżetu państwa w wysokości 2,5 miliarda zł na sfinansowanie zdrowej, smacznej, polskiej żywności - mówił premier.

Obiecane przez rząd pieniądze mają trafić do samorządów, które zajmą się realizacją projektu - mówi minister pracy i rodziny Elżbieta Rafalska.- Z tej oferty może skorzystać 2478 samorządów, które poprzez swój niewielki udział własny mogą realizować to ważne zadanie - tłumaczyła.

Na konferencji prasowej poświęconej programowi wydarzyła się rzecz na pewno nieplanowana. Orzeł Biały przypięty do mównicy minister Anny Zalewskiej obrócił się do góry nogami. Można to zaobserwować w 8 sekundzie filmu, który szybko zrobił karierę w mediach społecznościowych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Minister Zalewska przedstawiła projekt Posiłek w szkole i domu. I coś dziwnego stało się z Orłem na mównicy
Zaloguj się
 • spokojniesiezmiescisz

  Oceniono 6 razy 4

  Nawet godlo ma juz dość słuchania jej pierd..

 • teraz8

  Oceniono 2 razy 2

  .."zdrowej, smacznej, polskiej żywności"....polecamy befsztyk tatarski z "leżaka", specjalność zakładu...

 • fuka

  0

  Orzeł wywinął orła..

 • marudna.maruda

  Oceniono 2 razy 0

  Jakaś siła nieczysta musiała zadziałać na orła, że orła wywinął.
  Co by tu jeszcze obiecać, żeby afery przykryć, uwagę odwrócić, elektorat uspokoić, że w krainie mlekiem, miodem i zupą płynącej żyjemy?

 • mathyy

  Oceniono 2 razy 0

  orzel nie wyrobil jush...

 • lodomeria

  Oceniono 1 raz -1

  A dlaczego nie wzięli Beaty Szydło? Przecież miała taki wspaniały pomysł, żeby mięso świń zarażonych wirusem ASF podawać w szkolnych stołówkach...

 • dublet

  Oceniono 1 raz -1

  Zdrowe jedzenie ze zdechłych krów, wędlin, które dymu nie widziały ale za to 80% masy to napełniacze albo jabłka naturalnie zielone, które robią się czerwone dzień po opryskaniu jakimś świństwem?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy -5

  Bo dla ciemnego czerskiego ludu nie jest wazne czy polskie dzieci beda maly mozliwosc zjedzenia cieplego posilku, to jest niewazne, to smiec, dla ciemnego ludu czerskiego wazne jest zeby nie chodzily na katecheze aby sprac im mozg ideologia dzender i ze cos sie z orlem stalo.
  By zrozumiec czym jest czerska nie ma potrzeby szperania w internecie za szokujacymi wpisami dziennikarzy, ktorzy wygrana w lotto przeznaczyliby na wynajecie ukrainca aby zabil JK, wystarczy otworzyc pierwszy lepszy wpis radio tokfm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX