CBA nie stwierdziło podstaw do kontroli oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego

Sprawdzenie oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego chciały partie opozycyjne.

CBA przypomniało, że co roku sprawdza oświadczenia wszystkich parlamentarzystów.

"Jeżeli w wyniku sprawdzenia, istnieją podstawy do wszczęcia kontroli oświadczenia majątkowego konkretnego parlamentarzysty, CBA rozpoczyna taką kontrolę. W przypadku analizy oświadczenia majątkowego posła Jarosława Kaczyńskiego nie stwierdzono podstaw do rozpoczęcia kontroli oświadczenia majątkowego" - powiedział PAP Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura.

PO chciała kontroli po ujawnieniu przez "Gazetę Wyborczą" tzw. "taśm Kaczyńskiego", czyli rozmowy z udziałem prezesa PiS i austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera.

- To jest kpina?? Rano rzecznik CBA mówi że pismo ws kontroli Kaczyńskiego nie wpłynęło. O 16:00 już jest przeanalizowane i kontroli nie będzie?? Najszybsze w historii sprawdzenie?? To dowód że sprawa jest poważna a osoby związane ze Srebrną nie powinny pracować w Służbach?? - skomentował na Twitterze Marcin Kierwiński z PO.
Więcej: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24432171,cba-nie-sprawdzi-oswiadczenia-majatkowego-jaroslawa-kaczynskiego.html#s=BoxOpLink

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
CBA nie stwierdziło podstaw do kontroli oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 4 razy 2

  Kaczyński zwołał dzisiaj wieczorem spotkanie najwazniejszych osób w partii w swoim bunkrze na Nowogrodzkiej. Jak wynika z taśm, które wyciekły z posiedzenia partii, Jarosław Kaczyński ogłosił odejście z partii. W swojej wypowiedzi powiedział, ze nie chce byc dalej cięzarem dla PiS, i narazac ludzi na kompromitacje w tłumaczeniu jego niecnego zachowania. Przeprosił kolegów i kolezanki za zaistniałą sytuację i poprosił zeby przekazem dnia w jutrzejszych mediach było, ze zachował się honorowo jak na członka rodziny Kaczyńskich przystało. Obowiązki kierowania partią przekazał Antoniemu Macierewiczowi i powiedział, ze od jutra zajmie się tylko hodowlą konopii w ogródku przy altance na Zoliborzu. Poprosił jeszcze o mozliwośc zatrzymania komórkowego telefonu słuzbowego, do dzwonka którego przyzwyczaił się kot i na jego dzwięk wstaje rano i idzie do łazienki myc zęby.

 • jerz1444

  Oceniono 1 raz 1

  Łapowników i złodziei będziemy rozliczać po wyborach. Jeśli na czele służb specjalnych stoi bandyta to niczego innego od tych służb nie można oczekiwać. Pan Kamiński został przez prezydenta uznany za bandytę bo przecież niewinnego nie można ułaskawić.

 • kula5211

  Oceniono 1 raz 1

  Za duzo Kolesiow w sluzbach

 • marudna.maruda

  Oceniono 3 razy 1

  Jakieś zaskoczenie?

 • aietes

  0

  Reżim chamôw i bandytów kaczyńskiego jest bezkarny.

 • rebelionofkyloren

  0

  Ludzie! Dlaczego jeszcze w ogóle płacimy podatki na to pisowskie kłamliwe państewko? Dlaczego w czasach takich jak obecne, z możliwością komunikacji w trybie natychmiastowym, nie skrzyknęło się jeszcze kilkanaście albo kilkadziesiąt tysięcy ludzi i nie powiedziało STOP! ????

 • kajkokosz

  0

  Zdumienie, wręcz skalarność owego zdumienia i wprost proporcjonalnie naganne, a nawet polaryzacyjno-dyfuzyjny nierozum zagościł w mózgi me.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX