CBA nie stwierdziło podstaw do kontroli oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego

Sprawdzenie oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego chciały partie opozycyjne.

CBA przypomniało, że co roku sprawdza oświadczenia wszystkich parlamentarzystów.

"Jeżeli w wyniku sprawdzenia, istnieją podstawy do wszczęcia kontroli oświadczenia majątkowego konkretnego parlamentarzysty, CBA rozpoczyna taką kontrolę. W przypadku analizy oświadczenia majątkowego posła Jarosława Kaczyńskiego nie stwierdzono podstaw do rozpoczęcia kontroli oświadczenia majątkowego" - powiedział PAP Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura.

PO chciała kontroli po ujawnieniu przez "Gazetę Wyborczą" tzw. "taśm Kaczyńskiego", czyli rozmowy z udziałem prezesa PiS i austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera.

- To jest kpina?? Rano rzecznik CBA mówi że pismo ws kontroli Kaczyńskiego nie wpłynęło. O 16:00 już jest przeanalizowane i kontroli nie będzie?? Najszybsze w historii sprawdzenie?? To dowód że sprawa jest poważna a osoby związane ze Srebrną nie powinny pracować w Służbach?? - skomentował na Twitterze Marcin Kierwiński z PO.
Więcej: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24432171,cba-nie-sprawdzi-oswiadczenia-majatkowego-jaroslawa-kaczynskiego.html#s=BoxOpLink

TOK FM PREMIUM