Komentarze (251)
Profesor Andrzej Zybertowicz w TOK FM
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • plan_zdzislawa

  Oceniono 9 razy 7

  Nie rozumiem, po co dziennikarze zapraszają tego dziwaka do studia. Ani on orginalny, ani mądry, ani zabawny.

 • t_uptus

  Oceniono 10 razy 6

  Jeden kocha Marksa , drugi Lenina, a trzeci tego drugiego.... Plejada gwiazd- zybertowicz, kaczyński, duda.

 • cehaem

  Oceniono 8 razy 6

  Jak slysze I czytam te pseudointelektualne wygibasy Zybertowicza to mi sie na wymioty zbiera. Jak oni sami sa zamieszani, to bez problemu relatywizuja swoje zycie w PRL a jak nie, to wytykaja wszystko.

 • sarhenziel

  Oceniono 8 razy 6

  Zybertowicz to taka gnida,taki jak to goowno co przyczepiło się do okrętu i krzyczy płyniemy.

 • angus1000

  Oceniono 7 razy 5

  Już wiemy dlaczego bezwolny Adrian co rusz wygaduje różne głupoty. Doradza mu osobnik, którego jedynym osiągnięciem życiowym było podpięcie się w odpowiednim momencie pod Kaczora. Do tego całą karierę naukową zbudował na analizie myśli Marksa. Erudycja i geniusz umysłowy. Niekwestionowany autorytet.

 • art_102

  Oceniono 7 razy 5

  Kolejne zadowolone z siebie zero. Zresztą kto inny mógłby stać u boku Dudy..
  Jak powstała Solidarność rugał PZP, że nie robi z nią porządku;
  W 1985, dwa lata po stanie wojennym, kiedy Kuroń siedzi w pierdlu, on doktoryzuje się z Marksa,
  ale twierdzi, że "w stanie wojennym przyszedł czas próby, to sprostałem jej. Podjąłem działalność podziemną," Tylko jako kto, skoro zaraz po stanie wojennym, kiedy Kuroń siedział w więzieniu, on pisze doktorat z Marksa,?
  Taki typowy tchórz i ślizgacz bez kręgosłupa, charakteru, który się przyklei do każdej władzy, będzie się jej podlizywał, krytykując poprzednią,
  Wyjątkowo obrzydliwa persona.
  Na marginesie nie prof., tylko dr hab.

 • farsizm

  Oceniono 7 razy 5

  "Po latach dowiadywałem się z bólem, że tam byli agenci."

  Należy więc może stwierdzić, że pański doktorat z Marksa, to plagiat, bo przecież bywają oszustwa na uczelniach. Poza tym, z księgowości PAŁA.

  Pan profesor był też kiedyś łaskaw zaliczyć Finlandię na krajów członkowskich NATO. Zastosował przy tym zbyt małą, lub zbyt dużą rozdzielczość.

  Jak na doradcę prezydenta sporo nieścisłości w wypowiedziach pana profesora.

 • hefajstos1

  Oceniono 7 razy 5

  I takie sprzedajne pisowskie indywidua śmią krytykować okrągły stół i Lecha Wałęsę.

 • psycholog11

  Oceniono 7 razy 5

  Gdy przyszedł czas próby Pan Profesor sprostał jej, tj. ogolił się bez żadnego zacięcia, ubrał w garniturek, założył czerwony krawacik (innego nie miał) i dzielnie obronił doktorat z marksizmu. Wielka człowieka, wielka opozycjonista.

 • andrew-live

  Oceniono 7 razy 5

  JAKI ,PROFESOR,TO JEST BURAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • skandy5

  Oceniono 7 razy 5

  Po 13.12.1981 Internowano około 10tys osób - tzn. nie tylko pierwszo i drugorzędne osoby w opozycji, ale nawet trzeciorzędne.

  A Zybertowicza i Jarka nie! Zdali egzamin z leżenia pod pierzyną u mamy?

 • izzy65

  Oceniono 7 razy 5

  Stary człowiek ...i morze... kłamstwa.Rodzice nie nauczyli przyzwoitości...ciulu na ruską ropę...

 • barakuda62

  Oceniono 7 razy 5

  Profesor,którego PROFESOREM zrobił Kartofel Smoleński- i o czym więcej gadać.

 • pd2016

  Oceniono 7 razy 5

  Dzielny "profesor" w chwilach wielkiej próby...Nie każdy to o sobie może powiedzieć - "profesor" tak. Dlatego "ma prawo" np. mówić krytycznie o Lechu Wałęsie, bo był "dzielny".
  W myśl staropolskiego przysłowia: jaki doradca, taki prezydent...

 • robertczajka

  Oceniono 7 razy 5

  Jeden z bliźniaków twardogłowych JAK dobrze kojarzę TEŻ doktoryzował się z Leninizmu....i POTEM mieli sraczke ŻE teczek IM sb NIE założyło!!!?😨🤣🤣🤣😎

 • fakduck

  Oceniono 7 razy 5

  Czyli co? Jeden gwiazda wystawia glejt uczciwości albo zdrady dla około 100 opozycjonistów. Panie profesorze, lecz się pan na nogi, bo na głowę to już za późno.

 • vito60

  Oceniono 7 razy 5

  Gdy przyszedł czas próby Zybertowicz jej sprostał pisząc pochwały marksizmu. Frasyniuk, Michnik i Kuroń nie sprostali. Pewnie dlatego, że akurat siedzieli w Kiszczakowej tiurmie z wyrokami większymi niż księża pedofile. Dobrałeś sobie doradcę, p. rezydencie narciarzu.

 • muzoman

  Oceniono 9 razy 5

  Ale karykatura. Umysłowy kombinator i krętacz. Zgnoić to on potrafi. Czepia się Wałęsy, bohatera narodowego bo takie wytyczne Nowogrodzka mu dała. Zaślepieniec.

 • justas32

  Oceniono 7 razy 5

  Im większy komuch - tym większego anty-komucha musi udawać ...

 • cynamon_10

  Oceniono 7 razy 5

  Taa, doktorat z Marksa, habilitacja z Lenina, a podczas okrągłego stołu wypoczywał w Soczi.

 • 20portal

  Oceniono 7 razy 5

  ten pan, szczególnie po wystąpieniu przy okrągłym stole wobec młodzieży, stracił zdolność honorowa (jeśli ją jeszcze miał). Proponuję, aby nikt uczciwy nie podawał mu ręki. kto jest za? Wpisujcie się.

 • halszka67

  Oceniono 7 razy 5

  Słuchałam Straszny krętacz.Przy prezydenckim stole ma swoje 5 minut.Skompromitował się na całego.Dekownik do kwadratu .

 • ossmolony

  Oceniono 6 razy 4

  Dowiadujemy się po 30 latach od okrągłego stołu , że oprócz znanych działaczy podziemia był też taki " Konrad Walenrod " pomieszany, pogubiony i splątany o nazwisku Zybertowicz : "antykomunistyczny " wielbiciel Engelsa, ale i opozycyjny działacz, jednocześnie męczennik reżimu komunistycznego lat 80 - tych , ale krytykujący PZPR za mały radykalizm wobec podziemnej opozycji - o czym wszem i wobec w ten dziwaczny sposób próbujący się dowartościować, szamocący się sam ze sobą megaloman Zybertowicz . U dziadunia już najwyższy czas iść na emeryturkę bo z tego co mówi sprawia coraz wyraźniejsze wrażenie , że jest skutkiem tej swojej coraz większej rozdzielczości zwyczajnie już pier...nięty.

 • opt

  Oceniono 6 razy 4

  Kto , kiedy i za co tej osobie nadał tytuły. Przecież jego wypowiedzi to zaprzeczenie naukowej powag, powalają głupota, chociażby taka wypowidż o okrągłym stole, gdzie Kaczyński i inni dogadali się komuniści z agentami - wypowiedż godna profesora tej miary

 • guru133

  Oceniono 6 razy 4

  Ten człowieczek, który zawłaszczył tytuł profesora, chociaż nim nie jest doktoryzował się z Marksa, więc trudno się dziwić że to odbyt kształtuje mu świadomość i że jest to świadomość gloryfikatora dyktatury zaściankowego plebsu.

 • rezun-one

  Oceniono 6 razy 4

  Doktorowi Zybertowiczowi wiedza przychodzi z większym trudem niż przywłaszczanie tytułów.
  Was tam Zybertowicz nie było, chodziliście na inne zebrania, ja słyszałem na własne uszy A. Gwiazdę mówiącego "Nie jest istotne kto skąd przychodzi, liczy się tylko że chce być z nami".
  Wy Zybertowicz przyszliście do gotowej michy, uważaj bo Ci łychę zabiorą.

 • rabbitt

  Oceniono 4 razy 4

  "profesur"cytuje Gwiazdę,Gwiazda chwali "profesura",a dla mnie obydwaj są nikim,wypierdkami mamuta !

 • tilow3

  Oceniono 4 razy 4

  To prawda, że ówcześnie Pekin dodatkowo nakręcał spiralę strachu. Tam po protestach władza wzięła się za mordowanie. Nikt nie miał pewności, czy to samo nie spotka Polaków. To ważne przypomnienie!

 • barakuda62

  Oceniono 6 razy 4

  Jego PZPRowsko-PiSowska obrzydliwość wyznacza standardy tym co cierpieli gdy ten peany na cześć Marksa wygłaszał.
  Jaką moralną padliną i to śmierdzącą trzeba być by tak nisko upaść

 • calmy

  Oceniono 6 razy 4

  >>>>nie do końca wiemy, czy jego kontakty z SB skończyły się, gdy formalnie przestał być "prowadzony" (przez komunistyczną bezpiekę - red.<<<<

  Natomiast z całą pewnością wiemy, że gdy Wałęsa siedział w stanie wojennym zamknięty przez komunę w Arłamowie, niepewny jutra, wyroku i bez kontaktów z rodziną pan Zybertowicz pilnie i z dużą rozdzielczością pracował nad obaleniem ustroju publikując swoje wiekopomne dzieło:
  >>>O obiektywnej funkcji społecznej ruchu robotniczego i ideologii marksistowskiej w XIX wieku, „Acta Universitatis Nicolai Copernici” nr 143, Toruń 1983.<<<

  Nie potępiam go za to. Potępiam go za obłudę i insynuacje przy pomocy których buduje karierę w wolnej Polsce.

 • acototak

  Oceniono 4 razy 4

  "Zybertowicz - Na początku lat 80. związany z grupą „Sigma”, działającą w ramach oficjalnego komunistycznego ruchu studenckiego"

 • polak66maly

  Oceniono 6 razy 4

  po pierwsze, zaden profesor. Po drugie klamczuch, wstapil do PZPR w 1976 roku. Komunistyczny aparatczyk raczy rzucac kalumnie na tych co sie nie bali i byli przeciwko niemu.

 • akuszer

  Oceniono 4 razy 4

  To prawda, Marks był przede wszystkim krytykiem kapitalizmu, trafnym w wielu sprawach. Był też przenikliwym obsetrwatorem powstającego właśnie nowoczesnego społeczeństwa. Idzie tylko o to czym było wówczas (w 85 roku)zajmowanie się akurat Marksem...... Bo pan Zybertowicz oraz młodzież "która go rozumie" w dzisiejszych inspirujących się spostrzeżeniami Marksa (które to spostrzeżenia bywają nad wyraz świeże w odniesieniu do postprodukcyjnego kapitalizmu) widzą groźnych "lewaków". Natomiast serwilistyczne zajmowanie się Marksem w 1985 roku to takie tam fiku-miku.

 • karolus2222

  Oceniono 6 razy 4

  I OTO NASTĘPNY AUTORYTET MORALNY !
  COŚ OBRZYDLIWEGO !
  JAKA WŁADZA U STERU TAKĄ WYCHWALAŁ I JESZCZE TWIERDZI ŻE ZACHOWAŁ SIĘ MIN.DZIELNIE !
  CZŁOWIEKU ! NAGRAJ SIĘ I POSŁUCHAJ !
  A POTEM SAM SIĘ ZASTANÓW CO TO JEST HONOR !

 • berserc

  Oceniono 4 razy 4

  o jakie podpisy mu chodzi? Wystawił w życiu chociaż jedną fakturę??

 • lastm10

  Oceniono 4 razy 4

  Pani redaktor Lewicka to idealny bulterierek na tych betonowych głąbów pokroju piszczałka Zyber czy Semka. Profesor niczego spodziewał się, że będzie to miła rozmowa gdzie będzie mógł jak zwykle pleść głupoty,a parę razy pięknie został zgaszony przez Panią Lewicką. Brawo!

 • stef0909

  Oceniono 6 razy 4

  Nie lansujcie tego ćwoka!

 • akuszer

  Oceniono 4 razy 4

  1. No właśnie, zrozumiała TYLKO młodzież, która o komunie, zwłaszcza późnej, ma operetkowe wyobrażenie. Wg niej np zdanie "zdradzony w 87 przez lewaków wybitny opozycjonista Jarosław Kaczyński po bohaterskiej walce został aresztowany pod Tesco" jest poczwórnie prawdziwe. Bo i lewacy, i bohater i jego osobista waleczność i Tesco.....
  2. No właśnie tacy są neofici - wazeliniarze. Pan "doradca" wypowie się na każdy temat, byleby wybielający. Logika dziejów - proszę bardzo, ważność faktury - ależ oczywiście. I co z tego, że teraz formalnie nie należy do PIS?

 • lese_majeste

  Oceniono 4 razy 4

  nowy Wallenrod, w 1985 r. z obrzydzeniem doktoryzuje się ze światłej myśli Karola Marksa, zupełnie jak jego partyjny kolego prokurator Piotrowicz również z obrzydzeniem wsadza do więzienia opozycję, ot takie pisie pomyje

 • niezalany

  Oceniono 6 razy 4

  gówny dziś problem tego i jemu podobnych "myślicieli" to fakt, że byli za mali żeby w ogóle usiąść przy okrągłym stole...

 • puti84

  Oceniono 6 razy 4

  podczas gdy ludzie z okrągłego stołu siedzieli w więzieniach on się doktoryzował z Marksa co za wyjątkowa gnida

 • robertczajka

  Oceniono 4 razy 4

  A tak na marginesie to Marksa proszę nie obrażać BO to był ważny naukowiec filozof teoretyk pionier nauk społecznych I NIE MA nic wspólnego z komunistycznymI mordercami czy obecnym polskim bezprawiem!! Nigdy nie nawoływał do przemocy !! Ale ciemny lud wyznawcy kaczescu kupi każdą bzdurę I kłamstwo ..bezkrytycznie ......

 • net_friend

  Oceniono 4 razy 4

  Polityka pełna jest takich samoprzylepnych bezkręgowców. Pierwszy z brzegu rozgarnięty licealista był w stanie rozszyfrować go w 3 pytaniach.

 • byrcyn11

  Oceniono 4 razy 4

  "Na początku lat 80. związany z grupą „Sigma”, działającą w ramach oficjalnego komunistycznego ruchu studenckiego[3]."
  Umoralniać niech kanalia zacznie pierw siebie !

 • psycholog11

  Oceniono 6 razy 4

  Jaki prezydent taki doradca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX