Szczecin leży nad morzem. Wpadka czy żart Roberta Biedronia?

Internauci szybko wytknęli Robertowi Biedroniowi twitterową wpadkę z geografii Polski. Tymczasem, to mógł być tylko żart.

W środę w Poznaniu odbyła się konwencja nowego ugrupowania Roberta Biedronia Wiosna. Wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Sala Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich, która może pomieścić 2 tysiące osób, wypełniła się po brzegi, nie dla wszystkich starczyło miejsca. Biedroń żartował, że na spotkanie mógł wynająć stadion Lecha. - Witajcie! Jest tu cały Poznań. Jest też Pani ze Szczecina. To jest nad morzem, 240 km stąd. Czy ktoś to przebije? Jest Pan ze Stanów Zjednoczonych. Wygrał – czytamy na  profilu Roberta Biedronia na Twitterze.

Internauci byli bezlitośni. Momentalnie pojawiły się wpisy korygujące wiedzę z geografii Polski lidera Wiosny. Wszak Szczecin od morza Bałtyckiego dzieli około 100 km.

W odpowiedzi na te wpisy, Biedroń opublikował fragment nagrania z konwencji, na którym słychać, że to sama "Pani ze Szczecina" stwierdziła, że to "jest nad morzem". Co wywołało salwę śmiechu na sali.

TOK FM PREMIUM