Ruch 4 Czerwca Donalda Tuska nie wypali? Kosiniak-Kamysz: Balon został nadmuchany. AntyPiS nie jest alternatywą

Przedstawiciele sejmowej opozycji z dystansem podchodzą do doniesień o politycznych planach Donalda Tuska, który przy okazji obchodów 30. rocznicy wyborów z '89 roku, miałby powołać do życia nowy ruch roboczo nazwany Ruchem 4 Czerwca.

Według "Rzeczpospolitej" obecny szef Rady Europejskiej chciałby skupić samorządowców, partie oraz wszystkie środowiska, które mogą jesienią pomóc w odsunięciu od władzy Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreśla, że jest chyba za wcześnie na to, żeby mówić o nowym ruchu Donalda Tuska.

- Balon został nadmuchany. Donald Tusk chyba jeszcze długo nie ujawni swojej roli w polityce. Nikomu chyba jeszcze o tym nie powiedział, jaką rolę chce odegrać - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Jednocześnie lider ludowców uważa, że pomysł budowania ruchu w takim kształcie, o jakim słyszymy, jest błędem.

- Niezależnie kto będzie formułował jakiekolwiek rozwiązania koalicyjne, jeżeli to będzie opierać się tylko na negacji obecnie rządzących, to nie wygra wyborów. AntyPiS nie jest żadną alternatywą - stwierdził szef ludowców.

Wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy jeszcze ostrożniej mówi o ewentualnej inicjatywie byłego premiera.

- Bardzo dobrze mi się z nim współpracowało. Budzi pozytywną energię. Potrafi organizować ludzi wokół pozytywnych celów. Zobaczymy, co będzie. Na razie ma bardzo trudne zadanie w Unii Europejskiej - trzymam kciuki, żeby się wszystko udało - powiedziała Kidawa-Błońska, nawiązując do kwestii brexitu.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM