Prezydent Andrzej Duda zapowiada żałobę narodową po śmierci Jana Olszewskiego

Pożegnanie Jana Olszewskiego wymaga stosownej powagi; zarządzenie żałoby narodowej uważam za konieczne - oświadczył w piątek prezydent Andrzej Duda.

Jan Olszewski odszedł w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

- Pożegnanie wybitnego prawnika i polityka, Kawalera Orderu Orła Białego, premiera rządu wolnej i suwerennej Polski wymaga stosownej powagi - napisał w piątek wieczorem na Twitterze prezydent.

- Zarządzenie żałoby narodowej uważam za konieczne i w porozumieniu z premierem Mateuszem Morawieckim podejmę w tej sprawie odpowiednie czynności urzędowe - zapowiedział Andrzej Duda.

Wcześniej w piątek szef KPRM Michał Dworczyk w rozmowie z PAP mówił, że pogrzeb Jana Olszewskiego będzie miał charakter państwowy, z pełnym ceremoniałem.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
Jan Olszewski nie żyje. Prezydent zapowiada żałobę narodową
Zaloguj się
  • sarhenziel

    0

    Żałobnikogłasza żałobę narodową,opanuj się chłopie,człowiek miał zasługi i popełniał błędy jak każdy.Załoba narodowa to przesada,jak bedą ogłaszane co kilkanaście dni to nikt nie będzie jej przestrzegał.

  • merydes

    0

    Dlaczego Lech Walesa milczy na temat Jana Olszewskiego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX