"Okazuje się, że to wszystko lipa". Politycy o taśmach i standardach Jarosława Kaczyńskiego

Taśmy Jarosława Kaczyńskiego i nowego fakty w sprawie Srebrnej nadal wywołują wiele dyskusji. - Okazuje się, że dla PiS standardy nie mają żadnego znaczenia - oceniła posłanka PO Julia Pitera.

Goście Jana Wróbla w Wyborach w TOKu komentowali kolejne publikacje "Gazety Wyborczej" dotyczące taśm Jarosława Kaczyńskiego. Julia Pitera, europosłanka PO, oceniła, że to co zrobił szef PiS "to dramat". - Standardy w polityce wypracowuje się latami. PiS i Kaczyński mówili o nich wielokrotnie, o nie łamaniu prawa. Teraz okazuje się, że to wszystko była lipa, że standardy nie mają dla nich żadnego znaczenia. To co zrobił Jarosław Kaczyński to jest dramat, cofnął Polskę o 30 lat – komentowała Pitera.

Jan Wróbel stwierdził, że w kraju powstał system, który "go niepokoi". - W którym, żeby grube miliony przepływały spokojnie, trzeba iść rozmawiać z najważniejszym politykiem w mieście – ocenił dziennikarz.

Paweł Lisiecki z PiS podkreślał, że szef jego partii nie złamał prawa. - Proszę zauważyć, że ten najważniejszy polityk tego nie załatwił. W przypadku Jarosława Kaczyńskiego nie mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której doprowadził do budowy tych dwóch wież. Jest jeszcze pytanie, jak to się stało, że w przypadku Srebrnej nie dano "wuzetki", a na sześć wieżowców obok już dano – odpowiadał poseł PiS.

Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15 zwróciła uwagę na to, że Srebrna nie chciała płacić faktur wystawionych przez austriackiego biznesmena, że lepiej w tej sprawie iść do sądu. - Kaczyński mówi, że wie jak funkcjonuje prawo i że państwo prawa to naprawdę bajka. Ilu przedsiębiorców musi tak funkcjonować, w oparciu o taką bajkę. Niepłacenie za robotę to jest nagminny proceder – mówiła posłanka Kukiz'15.

Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej wskazywał, że przez takie afery Polacy "tracą poczucie fundamentu politycznego". - Jeżeli najważniejszy polityk ukrywa się za posłami, wyręcza się nimi i jest uwikłany w tak potężną aferę, to jakie kryteria obowiązują, żeby uprawiać normalną politykę. Jeżeli jest faktura, a politycy PiS mówią, ze jej nie ma, to mamy do czynienia z postprawdą. Nie można tak uprawiać polityki – podkreślał Mieszkowski.

Z kolei Paulina Piechna-Więckiewicz z Wiosny Roberta Biedronia oceniła, że w kraju nie ma służb, które mogłby rzetelnie zająć się sprawą taśm. - Bardzo potrzebujemy komisji Prawdy i Pojednania, którą proponujemy, bo służby nie są w stanie zająć się tą sprawą jak należy – powiedziała Piechna-Więckiewicz.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

 • Wspomnienie Jana Olszewskiego
 • Co może nowa partia Roberta Biedronia?
 • Komu dziękować za unijny "stop" dla Nord Stream 2?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Taśmy Kaczyńskiego. Pitera: To wszystko lipa
Zaloguj się
 • stef0909

  Oceniono 15 razy 11

  pis i standardy???? kogoś poje..........

 • getz54

  Oceniono 14 razy 10

  Kolega Lisiecki, producent wazeliny w PiS-ie, pyta, jak to się stało, ze w przypadku Srebrnej nie dano ,,WZ,-tki a na 6 wiezowców obok juz dano ?? Panie Lisiecki, gdyby pan częściej korzystał z wynalazku Gutenberga, a nie tylko przy czytaniu etykiet na opakowaniach w Zabce to by pan takiego kretyńskiego pytania nie zadał. Po pierwsze, wz-tki nie dano bo działka ma wielu właścicieli i ich roszczenia nie zostały uwzględnione. Po drugie, budynek był wpisany do rejestru zabytków i szacher-macher Kaczyńskiego tego nie zmienił. Po trzecie. plan zagospodarowania przestrzennego terenu nie zezwalał na wybudowanie tak wysokich budynków, nawet jakby miało w nich byc mauzoleum dwóch wielkich Polaków blizniaków. Co do zgody na budowę 6 wiezowców obok, to jeden będzie się nazywał Nycz Tower, a drugi Rydzyk Tower. To chyba wyjaśnia dlaczego oni dostali zgodę od rady parafialnej Warszawy. Mało tego, bez wkładu własnego uzgodnili z bankiem warunki 30:70, i zadne raty ich nie obchodzą, zadne rrso, zadna zmiana stóp procentowych, zadne ryzyko z ich strony po prostu 30% zysku dla nich , 70% dla banku. Nycz juz jedną chałupę sobie wybudował w Wilanowie tez za pańswowe pieniądze, bo Polska to chory, zacofany, katolicki kraj jest.

 • kopandol

  Oceniono 13 razy 9

  To, ze to lipa i złodziejska banda pod auspicjami kościoła to wiadomo od dawna.
  Pytanie brzmi inaczej:
  ILE KASY MUSI DOSTAĆ SUWEREN ABY TĘ LIPĘ PRZEŁKNĄĆ !
  czyli
  czy tak zwany "naród" jest już wystarczająco sqrwiony aby się tym zupełnie nie przejmować...

 • aprilapril

  Oceniono 8 razy 8

  PiSowska uczciwosc porownywalna do uczciwosci polskiego kosciola.

 • marudna.maruda

  Oceniono 11 razy 7

  A prezes nie ma nic do powiedzenia. Zabarykadował się w swojej dziupli i przygotowuje spektakularne wystąpienie. Na pewno takie, które do dobrego sortu trafi.

 • kotkluska2016

  Oceniono 11 razy 5

  Ujrzałem dzisiaj, miły, pierwszy srebrny blok na Twej parceli
  i muszę przyznać, że ten widok wzruszył mnie ogromnie.

 • eski57

  Oceniono 6 razy 4

  - pewno się dowiemy , że się nic NIE stało - „Nas przy tym nigdy nie było” powie p. Kaczyński - przecież TO jest regułą – jak kot spadający Zawsze na cztery łapy !!

 • realizmforte2

  Oceniono 3 razy 3

  Wasze prawo i sprawiedliwość, prezesie Kaczyński to lipa nad lipami dopiero.

 • agnrodis

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczynski wprowdzil w Polsce korupcje na skale rosyjskiej ... juz nam niewiele brakuje, zeby calkowicie rządzila nami mafia finansowa Kaczynskiego .... on zacząl jej budowe, a dla zamydlenia oczu, wprowadzil pranie mozgu w TVP polączone z nagonką na opozycje, ktora stanowi jedyną przeszkode w budowie jego mafijnego panstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX