Zalewski komentuje taśmy Kaczyńskiego. "To system, który służy ograbianiu Polaków na rzecz PiS"

- Widać wyraźnie, że ta rewolucja ustrojowa służyła PiS do tego, żeby z państwa zrobić układ zamknięty - powiedział w Wywiadzie Politycznym TOK FM Paweł Zalewski (PO).

Polityk PO komentował głośny wywiad Jarosława Kaczyńskiego w tygodniku "Sieci". To pierwsze oficjalne zabranie głosu przez szefa PiS w związku z taśmami, które od kilkunastu dni ujawnia "Gazeta Wyborcza". - Trudno jest traktować ten wywiad jako próbę zmierzenia się z zrzutami. Jarosław Kaczyński nie występuję przed niezależnymi dziennikarzami – ocenił Zalewski.

Jego zdaniem taśmy pokazały, że Polska "to państwo, które jest układem zamkniętym". - Zawłaszczono służby państwowe, sądy, prokuraturę. Chodziło o to, żeby stworzyć układ, w którym wszystko dokonuje się na telefon zgodnie z interesem Jarosława Kaczyńskiego i jego partii. System ten służy do ograbiania Polaków na rzecz PiS. Jarosław Kaczyński jest zwornikiem tego systemu – mówił Paweł Zalewski.

Wiosna Roberta Biedronia

Karolina Lewicka pytała polityka PO o nowe ugrupowanie Roberta Biedronia Wiosna.

- Główny kłopot z nim polega na tym, że nie jest on odpowiedzią na problemy współczesnej Polski. Robert Biedroń ma w wielu miejscach program, który może się podobać. Natomiast nie ma w nim nic o tym, w jaki sposób Biedroń przywróci praworządność i pozycję Polski. Traktuję go jako przyszłego sojusznika PO i tego oczekują też ci, którzy chcą oddać na niego głos – powiedział Zalewski.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM