Nowacka mówi, że nie chce wojny z Kościołem. "Te 3 lata pokazały niezdrową relację PiS z klerem"

Te trzy lata rządów PiS pokazały ich niezdrowe relacje z klerem oraz demoralizację prawicy narodowej - oceniła Barbara Nowacka w TOK FM.
Zobacz wideo

Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej w styczniu ogłosiła, że przygotowała ustawę, która doprowadziłaby do rozdziału Kościoła z państwem. - Jeżeli w Polsce powie się coś, co nie będzie wiernopoddańcze, to od razu się mówi, że to wojna z Kościołem - przyznała Nowacka. Jak dodała, chodzi jej o "normalną rozmowę". - O tym, że jedna instytucja ma wielką władzę, niezgodnie z wszystkimi zasadami moralnymi. Te trzy lata rządów PiS pokazały ich niezdrową relację z klerem oraz demoralizację prawicy narodowej. Trzeba o tym spokojnie mówić, to nie atak przeciwko wierzącym i przyzwoitym ludziom – wyjaśniała liderka Inicjatywy Polskiej.

Nowacka podkreśliła, że reformy wymaga sposób nauczania religii w szkole. - Nie powinniśmy płacić za lekcje formacji wiary w szkołach. Nikt tego nie kontroluje. Te lekcje powinny wyglądać tak, że o uczy się o wierze, o religii – tłumaczyła Nowacka.

Liderka Inicjatywy Polskiej wyjaśniała, że opozycja nie powinna atakować się wzajemnie, bo przez to może przegrać walkę wyborczą z PiS. - To jest nasz wróg, nasz przeciwnik polityczny i trzeba zrobić wszystko, żeby odsunąć go od władzy. PiS zatrzymuje cały postęp. Odsuwa nas od Unii Europejskiej. Koalicja Obywatelska, w której byliśmy, działa na poziomie samorządowym. Patrzymy z nadzieją i ufnością w przyszłość.– oceniła Barbara Nowacka. 

Chcesz widzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM