Sylwia Spurek przechodzi do Wiosny? Jeszcze w grudniu mówiła w TOK FM, że nie ma takich planów

Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich do spraw równego traktowania dr Sylwia Spurek złożyła rezygnację z dotychczas pełnionej funkcji z dniem 28 lutego 2019 r. - poinformowało w czwartek biuro RPO.

Rezygnacja została przyjęta, do końca lutego Sylwia Spurek przebywa na urlopie  Jak donosi portal 300polityka.pl, Spurek miałaby dołączyć do Wiosny Roberta Biedronia. Takie spekulacje pojawiały się w mediach od kilku miesięcy. Co ciekawe, jeszcze w grudniu ubiegłego roku Agata Kowalska w audycji Analizy TOK FM pytała Spurek, czy nie planuje wsparcia nowego ugrupowania Roberta Biedronia. Ówczesna zastępczyni RPO stwierdziła, że o tym nie myśli i nigdzie się nie wybiera. Na razie Spurek sama nie odniosła się do tych doniesień. 

Spurek jest doktorem nauk prawnych, radczynią prawną i legislatorką.

Od 1999 r. jest zaangażowana w działania na rzecz praw człowieka. Była stypendystką Legal Fellowship Program i uczestniczką zajęć International Women's Human Rights Clinic, City University of New York. Jest współzałożycielką Fundacji Klinika Rządzenia.

W latach 2002-2005 pracowała jako prawniczka w Sekretariacie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, gdzie uczestniczyła w pracach nad rządowym projektem pierwszej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.