Ultimatum na Twitterze? Anna Sobecka pisze do Jarosława Kaczyńskiego: Oczekuję współpracy

Marek Jurek, Robert Winnicki czy Kaja Godek - o poszerzenie list wyborczych do Parlamentu Europejskiego o te nazwiska zaapelowała do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego Anna Sobecka.
Zobacz wideo

- Mając na względzie dobro Polski oraz sukces Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, apeluję do Pana Prezesa i kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości o poszerzenie list wyborczych o kolejne ugrupowania patriotyczne, którym na sercu leży dobro Polski i Europy. Oczekuję współpracy i podjęcia rozmów z takimi osobami jak: europosłowie prof. Mirosław Piotrowski i Marek Jurek, a także posłowie Marek Jakubiak, Robert Winnicki i działaczka Pro Life Kaja Godek - napisała Sobecka w liście otwartym do Jarosława Kaczyńskiego zamieszczonym na Twitterze.

Anna Sobecka w liście do prezesa PiS

Posłanka podkreśliła, że reprezentowany przez te osoby elektorat "to zdyscyplinowana i aktywna grupa wyborców, których działalność w kampanii wyborczej trudno przecenić". - Przy specyfice eurowyborów, w których frekwencja jest niewielka, z przewagą osób głosujących w nieprzychylnych prawicy wielkich ośrodkach miejskich, kilka procent może zdecydować o sukcesie lub porażce - zauważyła.

- W sytuacji gdy opozycja tworzy wspólną wielką listę, również partie prawicowe powinny podjąć wspólne działania na rzecz jedności a przez to zwycięstwa i odnowy Europy w jej klasycznym duchu - dodała Sobecka. - Panie Prezesie nie możemy zmarnować tej szansy i dlatego wnoszę o pilne podjęcie działań w opisanym zakresie - zaapelowała posłanka PiS do Jarosława Kaczyńskiego.

Kandydaci PiS do europarlamentu

We wtorek Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące "jedynek" i "dwójek" na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród "jedynek" są m.in.: szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, minister edukacji Anna Zalewska i Anna Fotyga. Na dziś zaplanowana jest konwencja PiS.

DOSTĘP PREMIUM