500 plus na pierwsze dziecko, jeszcze w tym roku. Jarosław Kaczyński ogłosił najnowszy plan PiS

Przywracanie godności, równości, ale także wolności - o tym mówił w swoim wystąpieniu Jarosław Kaczyński, który zabrał głos w czasie konwencji PiS. Wyliczył plany partii rządzącej.
Zobacz wideo

O programie PiS Jarosław Kaczyński mówił, że jest nowy i trudny. Jako jego pierwszy punkt wymienił rozszerzenie programu 500 Plus tak, by pieniądze były wypłacane już na pierwsze dziecko. Ta zasada ma zacząć obowiązywać już od lipca

Kolejny postulat to obniżenie podatków oraz kosztów pracy, a także wyższa kwota wolna od podatków. Prezes PiS deklarował również pomoc dla młodych ludzi na rynku pracy - likwidację PIT dla pracowników do 26. roku życia, oraz wsparcie osób starszych. Ci ostatni - emeryci - maja otrzymać coś, co szef PiS określił jako "trzynastkę". Kwota w wysokości najniższej emerytury - 1100 zł -  miałaby być wypłacona od 1 maja tego roku. 

- W Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe, głównie PKS, zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów do niespełna pół miliarda. Przywrócimy to, przywrócimy ten miliard, przywrócimy połączenia - zapowiedział również Kaczyński.

Konwencja PiS. Jarosław Kaczyński o odbieraniu wolności poglądów

- Są tacy, którzy chcą nam odebrać wolność poglądów, słowa, ba! - wolność sumienia, religii. W gruncie rzeczy zapowiadają, że jeśli zwyciężą, zniesiona zostanie demokracja, a ogromna część społeczeństwa o poglądach innych nich oni głoszą, będzie wyłączona z czynnej polityki. Jest o co zabiegać. Ta kampania będzie rozstrzygała o tym, czy w Polsce ta równość i wolność będzie - mówił Jarosław Kaczyński.

- Pani (Agnieszka) Holland powiedziała: żeby było jak było. Otóż, jeśli nasi przeciwnicy wygrają, to będzie gorzej niż było. Dużo gorzej - dodał.

- Jeżeli najkrócej opisać sens polityki dobrej zmiany, to tym sensem jest obrona tego wszystkiego, co jest naszym prawem, co wynika z polskiej kultury, z polskiej tradycji, ale także z tej cywilizacji. Powtarzam: taki był sens i taki jest sens dobrej zmiany. Dobrej zmiany, którą chcemy kontynuować - zapowiedział Kaczyński.

TOK FM PREMIUM