PSL wchodzi do Koalicji Europejskiej. "8 głosów przeciw, nikt się nie wstrzymał"

PSL zdecydowało się dołączyć do Koalicji Europejskiej. Decyzję podjęła rada naczelna partii, a ogłosił ja na Twitterze marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik.
Zobacz wideo

Jak poinformował Struzik na Twitterze, za przyłączeniem do Koalicji Europejskiej było 86 głosów, 8 głosów było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

PSL w Koalicji Europejskiej. Kto jeszcze?

Na początku lutego grupa byłych premierów i byłych szefów MSZ podpisała deklarację zawierającą apel o powstanie Koalicji Europejskiej i stworzenie szerokiej listy w wyborach do PE. Autorzy apelu zwrócili się do "odpowiedzialnych sił i środowisk politycznych, samorządowych i obywatelskich" o wystawienie "jednej, szerokiej listy, której celem byłaby odbudowa mocnej pozycji Polski w UE". Pod deklaracją podpis złożyli - oprócz szefa PO Grzegorza Schetyny - także byli premierzy: Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Kazimierz Marcinkiewicz, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller i Marek Belka, a także były szef MSZ Radosław Sikorski.

16 lutego o dołączeniu do Koalicji Europejskiej zdecydował Sojusz Lewicy Demokratycznej. Dzień później taką decyzję podjęła też Rada Krajowa Partii Zieloni. Tworzona przez byłych polityków Nowoczesnej partia Teraz! dołączenie do koalicji ogłosiła 18 lutego. W piątek o dołączeniu do koalicji zadecydował zarząd Nowoczesnej.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce w niedzielę 26 maja.

TOK FM PREMIUM