Rodzice dzieci LGBT domagają się przeprosin od małopolskiej kurator oświaty

Rodzice dzieci LGBT domagają się przeprosin od Małopolskiej Kurator Oświaty, która twierdzi, że osoby homoseksualne mają skłonności do pedofilii.

dokument WHO o edukacji seksualnej w szkołach przesiąknięty jest treściami pedofilskimi.

Rodzice dzieci LGBT, którzy domagają się przeprosin od Barbary Nowak, przyszli dziś przed budynek kuratorium, ale kurator oświaty nie zastali. - To niedopuszczalne słowa, które pogłębiają stereotypy i wyrządzają krzywdę naszym dzieciom. Pogłębiają niezrozumienie, znęcanie się nad naszymi dziećmi. My, jako rodzice, nie możemy sobie na to pozwolić - mówiła reporterce TOK FM Irmina Szałapak ze Stowarzyszenia matek, ojców i sojuszników osób LGBTQA.

Czytaj też: "Ja nie mam z tym nic wspólnego". Tak była radna PiS broni się przed odwołaniem ze stanowiska kuratorki oświaty

Jak przekonywali rodzice, pogłębianie stereotypów wpływa też na to, że oni sami  nie akceptują i odrzucają swoje dzieci. - Własne dzieci akceptuje co czwarta matka i co dziesiąty ojciec. Szkoła powinna pomagać zmieniać ten stan rzeczy - uważa Szałapak.

Rodzice w sekretariacie kuratorium zostawili list do kurator Nowak.

Wypowiedź Barbary Nowak zbulwersowała też wybitnych nauczycieli (nagradzanych za swoją pracę). Wystosowali list do min. Anny Zalewskiej, w którym napisali m.in.: "Niezależnie od prywatnych poglądów nikt nie ma prawa do rzucania oszczerstw motywowanych niechęcią do innej wizji etyki i edukacji seksualnej, zwłaszcza Kurator Oświaty".

DOSTĘP PREMIUM