Ewa Kopacz krytykuje zarobki w NBP: Tę ekipę charakteryzuje chciwość i pazerność

- Lekarz rezydent musiałby pracować 16 miesięcy, żeby zarobić tyle co pani Martyna Wojciechowska za jeden miesiąc - mówiła na antenie TOK FM była premier.

NBP ujawnił wstępną listę średnich zarobków swoich pracowników. Martyna Wojciechowska, szefowa Departamentu Komunikacji i Promocji, to najlepiej opłacana dyrektorka. Średnio co miesiąc otrzymywała prawie 50 tys. złotych brutto.

- Można by było przeliczyć to na pracę lekarza, lekarza stażysty, rezydenta. Rezydent musiałby pracować 16 miesięcy, żeby zarobić tyle co pani Martyna Wojciechowska za jeden miesiąc. Tę ekipę charakteryzuje chciwość i pazerność - mówiła w TOK FM Ewa Kopacz.

Zauważyła też, Martyna Wojciechowska zarabia dwa razy tyle co prezydent Polski. 

Nietaktowna postawa świętego Mikołaja

Była premier odniosła się też do ostatnich obietnic PiS dotyczących 500 zł na każde dziecko i 13. emerytury. - Cały PiS był przeciwko poprawce w 2016 roku, gdy PO mówiła, że trzeba dać 500 plus także na pierwsze dziecko i matce samotnie wychowującej dziecko -  przypomniała.

Pytała też, dlaczego akurat dziś mówimy o 13. emeryturze, skoro los emerytów ciężki jest od dawna. - Emeryci nadal płacą kilkaset złotych miesięcznie, a mieli mieć darmowe leki. Zabieg pozyskiwania elektoratu - tak to wygląda - stwierdziła.

 - To jest brak szacunku dla starszych osób, które powinny być zapewnione, że 13. emerytura będzie systematycznym wpływem dla każdego emeryta i rencisty. Nie można warunkować tego, że dziś dostanie, bo to rok wyborczy, a w następnym roku to będzie zależało od tego, jak będzie wyglądał nowy budżet - krytykowała Ewa Kopacz.

Bezczelnie ukradli nasz program

Była premier zapewniła, że Platforma Obywatelska swoich obietnic dotrzyma. - Czyli 500 plus na każde dziecko, też dla samotnej matki. Życzymy sobie też utrzymać 13. emeryturę, bo to był element naszego programu, który oni bezczelnie ukradli - mówiła na antenie TOK FM.

Zasugerowała też, że obietnice wyborcze mają odwrócić uwagę od doniesień "Gazety Wyborczej" na temat spółki Srebrna. - Jeżeli będzie kolejny odcinek taśm Kaczyńskiego, to mogą obiecać wszystko wszystkim, talon na samochód i wczasy na Majorce dla każdej rodziny - stwierdziła ironicznie.

Zobacz wideo
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (35)
Ewa Kopacz krytykuje zarobki w NBP: Tę ekipę charakteryzuje chciwość i pazerność
Zaloguj się
 • javall

  Oceniono 8 razy 4

  Wiekszym skandalem niz poziom zarobkow jest ich struktura. Szefowie dzialow merytorycznych zarabiaja mniej niz czysto administracyjnych.
  Obok opublikowanych tabel z obecnymi /skandalicznymi/ zarobkami, koniecznie musi ukazac sie tabela z czasow prezesow NBP obecnie w opozycji. Wowczas okaze sie czy autorem skandalu jest Glapinski, czy poprzednicy.

 • antygazeta2

  Oceniono 5 razy 3

  Mame kopacz w ciemnych rastopach to chytra baba z radomia. Okradała polskie dzieci i starców.

 • yan57

  Oceniono 5 razy 3

  o jak wstrząśnięta i zmieszana zapomniała żew to PO wprowadziła takie przywileje w NBP .I JESZCZE TEN WASZ gRAD Z PENSJĄ 100 TYŚ MC.

 • yan57

  Oceniono 9 razy 3

  a za PO to ile zarabiali no a GRAD to chyba z nie PIS tylko z PO i zarabiał ponad 100 tyś mc.

 • lokomotywa-1

  Oceniono 9 razy 3

  A jak to było z nagrodami dla Pani i wicemarszałków sejmu ?

 • mederith

  Oceniono 9 razy 3

  Ewa pieron Kopacz sama pazurami brala kase za "przywileje bycia wybrancem naroda", ktorej sie takze nalezalo, za bycie Marszalkiem Sejmu, wiec pani Kopacz powinna wsadzic morde w kubel i zrobic sobie przerwe.
  Jestescie tacy sami PEŁOWCY I PiSiory. Pani Kopacz to sama potwierdza.

 • javall

  Oceniono 7 razy 3

  Wracaj Ewcia do przychodni, lekarzy brakuje, a takich "politykow" jak ty mamy nadmiar.

 • sourirer

  Oceniono 7 razy 3

  Pytanie jest takie : czy opozycja po dojściu do władzy zmniejszy uposażenia w NBP ?
  Czy obniży 7-milionowe odprawy (które sama - PO - wprowadziła ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX