Partia Razem, Unia Pracy i Ruch Sprawiedliwości Społecznej wystartują razem w wyborach do PE

W wyborach do Parlamentu Europejskiego wystartuje komitet Lewica Razem. W skład koalicji wchodzą Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza oraz organizacje społeczne.

Koalicjanci przedstawili kilka nazwisk kandydatów startujących z pierwszych miejsc w swoich okręgach.- Listę Lewica Razem w Łodzi otworzy wieloletni poseł lewicy, legendarny działacz społeczny, Piotr Ikonowicz. W okręgu małopolsko-świętokrzyskim liderem będzie lewicowy poseł i związkowiec, Jan Orkisz. W Poznaniu listę poprowadzi przewodniczący Unii Pracy, samorządowiec Waldemar Witkowski. W Lublinie - kandydatka na prezydenta miasta z ramienia ruchów miejskich, Magdalena Długosz. Adrian Zandberg otworzy listy Lewicy Razem w Warszawie - mówiła Marcelina Zawisza z Zarządu Krajowego Partii Razem.

- Pracujemy coraz wydajniej. W Europie mamy opinię dobrych, ciężko pracujących pracowników. Ale nasze płace są dalekie od unijnych stawek. Czas na europejskie wynagrodzenia i standardy pracy w Polsce. Konieczność wyjeżdżania za granicę za godną płacą musi odejść do przeszłości - czytamy na facebookowym pofilu partii Razem.

TOK FM PREMIUM