500 plus sposobem na dorobienie do pensji. Słowa min. Szczerskiego nie studzą nastrojów wśród nauczycieli

ZNP w poniedziałek ujawni termin strajku. Trudno spodziewać się, że nauczyciele zrezygnują z radykalnej formy protestu. Tym bardziej że politycy obozu rządzącego dolewają oliwy do ognia. MEN nie godzi się na 1000 zł podwyżki. A Krzysztof Szczerski sugeruje, że można rodzić dzieci i dzięki temu zasilić domowy budżet 500 złotymi z budżetu państwa.
Zobacz wideo

W przededniu decyzji Związku Nauczycielstwa Polskiego prezydencki minister Krzysztof Szczerski, pytany o pensje nauczycieli, stwierdził, że "nauczyciele nie mają obowiązku życia w celibacie". Jak sugerował w rozmowie w Trójce, przedstawiciele tego zawodu mogą po prostu mieć dzieci i dzięki temu zasilać domowy budżet pieniędzmi z programu 500 Plus. 

Słowa szefa gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy wywołały lawinę komentarzy. 

"ZNP Najpierw premier o naszej pracy, że mamy "troszeczkę więcej czasu wolnego". A teraz szef gabinetu prezydenta o naszych zarobkach: "Nie mają obowiązku życia w celibacie" (po co podwyżki jak jest 500+). Tak nas traktują!" - komentowano na profilu ZNP na Twitterze.

"#PiS-owska dbałość o prestiż zawodu i godność nauczycieli. Brak słów..." - oceniła była minister edukacji, Krystyna Szumilas. 

Twórca Wiosny, były prezydent Słupska Robert Biedroń napisał: Kiedy myślisz, że w weekend nie usłyszysz już niczego żenującego, wtedy wchodzi on, cały na biało.
Prezydencki minister radzi nauczycielom, żeby dorabiali robiąc dzieci. Wystarczy urodzić niecałą setkę dzieci, żeby zarabiać tyle, co asystentka prez. NBP. Można? Można!".

"Panie ministrze, a może niech Pan zrzeknie się ministerialnej pensji i utrzyma się za nauczycielską? Pan też "nie ma obowiązku żyć w celibacie", może Pan dostać 500+. Po co mamy Panu tyle płacić?" - pytał Adrian Zandberg.

ZNP ogłosi

W poniedziałek (4 marca) o 14:00 ZNP ogłosi datę protestu. Od dawna wiadomo, że akcja może być dotkliwa: ma odbyć się w czasie uczniowskich egzaminów: na koniec ósmej klasy lub gimnazjalnych.

Nauczyciele domagają się 1000 zł podwyżki. Na razie dostali od 121 do 166 złotych. Na początek nowego roku szkolnego, we wrześniu, mają obiecane kolejne 5 procent podwyżki. 

Czytaj też: Szef ZNP: Nasza irytacja zaowocowała tym, że środowisko odrzuca strajk jednodniowy>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
Min. Szczerski o nauczycielach: Nie muszą żyć w celibacie. ZNP krytykuje
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 6 razy 4

  Bardzo pięknie nam pan minister przedstawił, jak szanuje nauczycieli i ich pracę. Chyba biedaczek zapomniał, że to spora grupa zawodowa. Już ją sobie może najlepsza ze zmian wykreślić ze swojego elektoratu. Teraz chyba nawet ci najbardziej propisowscy zrozumieją, że głosowanie na PiS to głosowanie na ludzi, którzy myślą tylko o własnym korycie i bardzo im zależy, żeby ze szkół uciekli myślący, wartościowi nauczyciele. Naród ma być niedouczony, bo takiemu wystarczy przekaz dnia od prezesa czy księdza dobrodzieja. Będą uczyć katecheci czy uśmiechnięta minister zatrudni Ukraińców?

 • iza_szczypka

  Oceniono 4 razy 2

  Nie ma sprawy. Nauczycieli jest w sumie prawie 700.000. Gdyby tylko 100.000 nauczycielek wzięło sobie do serca radę Szczerskiego i zaszło w ciążę w ciągu najbliższych miesięcy, to najpierw poszłyby na (płatne przecież) zwolnienie, bo ciężarna ani nie może pracować na stojąco, ani gorszyć [sic!] nieletnich widokiem ciężarnego brzucha, a w okolicach Nowgo Roku urodziłyby i poszły na roczny urlop. Wszystko to dokładnie w momencie, gdy w szkołach śednich znajdzie się podwójny rocznik. Dołożywszy do tego, że właśnie masowo odchodzą na emeryturę nauczycielki urodzone w wyżu końca lat 1950-tych... Pozdrawiamy rodziców aktualnych uczniów... :)

 • indan

  Oceniono 4 razy 2

  Proponuje na początek aby dyrektorzy wzięli katechetów za pysk, i jak taki będzie chciał rekolekcje podczas zajęć to pokazać mu plan lekcji, i dać kopa w zadek, i wygonić do proboszcza.

 • jahodovy

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wiem jak to z tą podwyżką, bo sam pan Minister (sic!) Szczerski jest dowodem na to, że edukacja w Polsce poniosła klęskę - nie odróżnia nawet socjalu od wynagrodzenia za pracę i nie rozumie, że to nie PiS daje, a podatnicy.

 • rms020

  0

  no proszę
  nowa strategia na dorobienie
  lansowana przez rząd
  -chcesz dorobić rób dzieci-

 • endrju1521

  0

  Szczerski:

  - a jak tego wam za mało, to są jescze agencje towarzyskie ! ! !! ! !

 • getz54

  0

  Drogie Panie, nie pozwólcie się ponizac, zastraszac i obrazac Panom, Wójtom i Plebanom. Waszą wczorajszą pokojową manifestację w Poznaniu ,,ochraniało,, 200 policjantów z psami, policja konna, a naziole i kibole, odpalają bezkarnie petardy, wywracają kosze, dewastują przystanki, biją bezbronnych świadków tych wydarzeń i nic. Górnicy zawsze strajkowali w zimie, strach rządzących był ogromny. Dostawali co chcieli. Policjanci strajkowali przed przemarszem nazioli 11 listopada, udało im się. Kolejarze strajkowali przed końcem wakacji, to był dobry czas, dostawali co chcieli, przynajmniej na papierze. Egzaminy gimnazjalne, 8-mio klasistów, matury, to dla Was dobry czas. Pózniej wakacje, kolejne zwolnienia, chaos spowodowany rozpoczęciem kolejnego roku tej katastrofalnej reformy. Zmieni się minister, znowu obiecanki cacanki, tak jak lekarzom rezydentom. I kolejny rok
  stracony, bieda skumulowana, cele osobiste odroczone, zal do samych siebie. PiS wie, ze dla nauczycieli, a większośc z Was to kobiety, szansy pracy spełniającej finansowe oczekiwania na rynku nie ma. Rząd straszy, ze sprowadzi lekarzy z Ukrainy, nauczycieli nie sprowadzi, nikt Was nie zastąpi. Ta bolszewicka władza nie dba wcale o edukację, naukę, kulturę, Zalewska, Gliński, plują nam ciągle w twarz. To boli, bardzo boli. Proszę Was, nie poddawajcie się, nie idzcie z tą bolszewicką władzą na zadne ustępstwa, jezeli na rachunku bankowym nie zobaczycie oczekiwanej podwyzki, nie poddawajcie się. Bolszewicy w pazdzierniku odejda, tylko smród po nich pozostanie.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 0

  Eskimos to nigdy nie wiadomo dla kogo pracuje, a te jego przedziwne wykladnie tego co powiedzieli lub nie powiedzieli politycy eskimoscy roniez nie budza entuzjazmu.

 • isia155

  Oceniono 1 raz -1

  Jednym słowem nauczycielki kochane nie macie zarabiać głową i widzą przekazywana tylko macie, przepraszam za kolokwializm , rozkładać nogi bo tak mówi minister! Można to skomentować inaczej niż .................

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX