Krzysztof Szczerski przeprasza. Za słowa o nauczycielach, celibacie i 500 plus

"Jest mi niezmiernie przykro, że moje słowa, które uległy zniekształceniom i celowej instrumentalizacji, mogły wywołać negatywne oceny co do moich intencji. Wszystkich, którzy z tego powodu poczuli się urażeni, przepraszam" - powiedział PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Zobacz wideo

Prezydencki minister przeprasza za słowa, które oburzyły nie tylko nauczycieli. W rozmowie z radiową Trójką, pytany o postulaty płacowe nauczycieli, Krzysztof Szczerski stwierdził, że "nauczyciele nie mają obowiązku życia w celibacie". Jak sugerował, przedstawiciele tego zawodu mogą po prostu mieć dzieci i dzięki temu zasilać domowy budżet pieniędzmi z rządowego programu programu 500 Plus.

500 plus sposobem na dorobienie do pensji. Słowa min. Szczerskiego nie studzą nastrojów wśród nauczycieli>>>

Dziś szef gabinetu prezydenta przeprosił za swoje słowa. "Uprzejmie informuję, że nie było nigdy moim zamiarem urażenie kogokolwiek moimi słowami. Sam będąc nauczycielem akademickim osobiście bardzo cenię i poważam zawód nauczyciela. Jest mi niezmiernie przykro, że moje słowa, wypowiedziane w ostatnią sobotę w Programie 3 Polskiego Radia, które uległy następnie zniekształceniom i celowej instrumentalizacji, mogły u odbiorców wywołać negatywne oceny, co do moich intencji. Wszystkich, którzy z tego powodu poczuli się urażeni, przepraszam" - powiedział Krzysztof Szczerski Polskiej Agencji Prasowej.

Szef ZNP o wypowiedzi ministra Szczerskiego. "Seksistowska i niefortunna"

Oburzenie po słowach prezydenckiego ministra

Sobotnia wypowiedź min. Szczerskiego wywołała oburzenie. - Powiem szczerze, że to była niegrzeczna, żeby nie powiedzieć dosadnie, wypowiedź, a przede wszystkim obraźliwa. Nie tylko dla nas, ale dla milionów polskich rodzin, które mają dzieci, nie dlatego, że ktoś im deklarował, że będą miały 500 plus - stwierdził szef Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz. 

Nauczyciele domagają się 1000 złotych podwyżki. Na 8 kwietnia zapowiedzieli początek bezterminowego strajku.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM