Afera KNF. Leszek Czarnecki został przebadany wariografem. "Jestem spokojny o wynik badania"

Leszek Czarnecki został przesłuchany przy użyciu wariografu. Jak mówił, był pytany o spotkanie Markiem Chrzanowskim, podczas którego były szef KNF miał złożyć biznesmenowi propozycję korupcyjną. Przesłuchanie trwało około pięciu godzin.
Zobacz wideo

Leszek Czarnecki po wyjściu z przesłuchania w warszawskiej prokuratury podkreślił, że nie może ujawniać przebiegu śledztwa, ale zaznaczył, że podczas badania wariografem był pytany na okoliczność jego spotkania z byłym szefem KNF Markiem Chrzanowskim w marcu 2018 roku, podczas którego miało dojść do złożenia biznesmenowi oferty korupcyjnej. 

Zaznaczył, że opinia biegłego na temat badania będzie zapewne gotowa za kilka lub  kilkanaście dni. - Jestem spokojny o jej wynik - podkreślił Czarnecki.

Badanie wariografem trwało około pięciu godzin. Jak tłumaczył biznesmen, zadano mu w sumie kilkanaście pytań, ale ze względu na specyfikę badania, każde z nich było kilka razy w powtarzane, w celu sprawdzenia reakcji na nie przesłuchiwanego. 

Leszek Czarnecki dodał także, że nieprawdą jest, jakoby miał już w zeszłym tygodniu być wzywany na badanie wariografem.

Czytaj też: Afera KNF. Glapiński stał za spotkaniem Chrzanowski-Czarnecki? "Gangrena objęła nie tylko KNF, ale też NBP"

Afera KNF

Afera KNF wybuchała, kiedy "Gazeta Wyborcza" opublikowała treść rozmowy właściciela Getin Noble Banku, Leszka Czarneckiego, z ówczesnym szefem KNF Markiem Chrzanowskim. Rozmowa została nagrana przez biznesmena. 

Przewodniczący KNF miał powiedzieć podczas niej bankierowi, że albo zatrudni rekomendowanego przez niego prawnika - Grzegorza Kowalczyka - który miał być specjalistą od restrukturyzacji, albo jego bank będzie miał nadal kłopoty, upadnie i zostanie przejęty przez państwo. Leszek Czarnecki mówił, że wynagrodzenie Kowalczyka miało wynieść ok. 40 mln zł.

Jak mówił w TOK FM dziennikarz "GW" Wojciech Czuchnowski, Chrzanowski miał dawać do zrozumienia Czarneckiemu, że działa w porozumieniu z Adamem Glapińskim, prezesem NBP

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

TOK FM PREMIUM